Росія провела навчання з імітацією ядерного удару

Джерело: The Guardian

Російські військові здійснили симуляцію ядерного удару під час навчань під керівництвом президента Володимира Путіна через кілька годин після того, як верхня палата парламенту РФ проголосувала за скасування ратифікації країною глобальної заборони ядерних випробувань.

Законопроєкт про припинення ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, ухвалений нижньою палатою минулого тижня, тепер буде направлено Путіну для остаточного затвердження. Путін заявив, що скасування ратифікації Росією 2000 року “відображатиме” позицію США, які підписали, але не ратифікували заборону ядерних випробувань.

Російське державне телебачення показало, як Путін керує навчаннями за допомогою відеозв’язку з вищими військовими.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що метою навчань є відпрацювання “завдання силами стратегічного наступу масованого ядерного удару у відповідь на ядерний удар противника”.

Хоча подібні навчання проводяться щоосені, гострі коментарі Шойгу прозвучали на тлі різкого зростання напруженості між Росією та Заходом через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Договір про заборону випробувань, прийнятий у 1996 році, забороняє всі ядерні вибухи в будь-якій точці світу, але договір так і не був виконаний повністю. Договір ще мають ратифікувати Китай, Індія, Пакистан, Північна Корея, Ізраїль, Іран та Єгипет.

Існує поширене занепокоєння, що Росія може відновити ядерні випробування, щоб спробувати перешкодити Заходу продовжувати пропонувати військову підтримку Україні. Багато російських “яструбів” висловилися за відновлення випробувань.

Путін зазначив, що хоча деякі експерти стверджують, що необхідно провести ядерні випробування, він ще не сформував думки з цього питання.

Раніше цього місяця заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що Москва продовжуватиме поважати заборону та відновить ядерні випробування, лише якщо Вашингтон зробить це раніше.

Рябков заявив у середу, що МЗС Росії отримало пропозиції США щодо відновлення діалогу з питань стратегічної стабільності та контролю над озброєннями, але зазначив, що Москва не вважає це можливим у нинішній політичній ситуації.

“Ми не готові до цього, тому що повернення до діалогу про стратегічну стабільність… як це велося в минулому, неможливе, поки США не переглянуть свій глибоко ворожий політичний курс щодо Росії”, – сказав Рябков.

  • 11 жовтня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що ядерна риторика Росії протягом усієї повномасштабної війни була “безрозсудною та небезпечною”.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.

Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.

Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.