Росія привласнила активи Danone та Carlsberg

Джерело: Bloomberg

Росія захопила контроль над дочірніми компаніями французької Danone SA і данської Carlsberg відповідно до указу російського президента Володимира Путіна, спрямованого проти компаній з “недружніх” країн.

Згідно з документом, РФ отримала понад 83 млн звичайних акцій “Данон Росія”, що належать французькій Produits Laitiers Frais Est Europe, та 85 тисяч акцій “Данон Трейд”. У данської Carlsberg Sverige Aktiebolag були відчужені 98,65% часток “Балтики”, у ТОВ “Хоппі Юніон” — 1,35%, у Carlsberg Deutchland GmbH — 0,09%.

Рішення не вплине на фінансові прогнози Danone на 2023 рік, і компанія вживає заходів для захисту прав своїх акціонерів у РФ. Carlsberg назвав це рішення “несподіваним”.

Раніше і Danone і Carlberg заявили про намір продати бізнес в РФ. Річний виторг Danone минулого року становив 93 млрд рублів, а “Балтики” вперше перевищила 100 млрд рублів. У Danone працювало 14000 осіб, у “Балтиці” — близько 9000. Обидві входили до п’ятдесяти найбільших іноземних компаній в РФ.

Раніше стало відомо, що іноземні інвестори, які вийшли з російського ринку, за рік вивели з РФ близько 36 мільярдів доларів.

У червні Кремль таємно підписав законодавчий акт, який дозволяє привласнювати західні активи за нижчими цінами, і обговорює ще сильніші заходи щодо повної націоналізації груп, за словами осіб, знайомих з обговореннями. Задумка економічної команди Путіна полягає в тому, щоб загроза націоналізації стала частиною методу “батога і пряника”: західні країни, котрі заарештували російські активи, будуть “покарані”, а ті, хто грає за кремлівськими правилами, заохочені.

Указ Кремля надає пріоритетні права РФ на купівлю будь-яких західних активів для продажу їх зі “значною знижкою”, щоб їх можна було продати із прибутком.

Сьогодні ввечері, 7 грудня, розпочинається юдейське свято Хануки, яке традиційно триватиме вісім днів.

Ведуча новин ВВС Маріам Моширі показала середній палець у прямому ефірі.

Глава МЗС Великої Британії Девід Камерон заявив, що є вагомі аргументи для конфіскації заморожених російських активів і витрати їх на відновлення України.

Уперше за два роки Марк Цукерберг продав акції своєї компанії Meta Platforms Inc. за 185 мільйонів доларів.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському – через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.