Росія привласнила активи Danone та Carlsberg
Джерело: Bloomberg
Росія захопила контроль над дочірніми компаніями французької Danone SA і данської Carlsberg відповідно до указу російського президента Володимира Путіна, спрямованого проти компаній з “недружніх” країн.
Згідно з документом, РФ отримала понад 83 млн звичайних акцій “Данон Росія”, що належать французькій Produits Laitiers Frais Est Europe, та 85 тисяч акцій “Данон Трейд”. У данської Carlsberg Sverige Aktiebolag були відчужені 98,65% часток “Балтики”, у ТОВ “Хоппі Юніон” — 1,35%, у Carlsberg Deutchland GmbH — 0,09%.
Рішення не вплине на фінансові прогнози Danone на 2023 рік, і компанія вживає заходів для захисту прав своїх акціонерів у РФ. Carlsberg назвав це рішення “несподіваним”.
Раніше і Danone і Carlberg заявили про намір продати бізнес в РФ. Річний виторг Danone минулого року становив 93 млрд рублів, а “Балтики” вперше перевищила 100 млрд рублів. У Danone працювало 14000 осіб, у “Балтиці” — близько 9000. Обидві входили до п’ятдесяти найбільших іноземних компаній в РФ.
Раніше стало відомо, що іноземні інвестори, які вийшли з російського ринку, за рік вивели з РФ близько 36 мільярдів доларів.
У червні Кремль таємно підписав законодавчий акт, який дозволяє привласнювати західні активи за нижчими цінами, і обговорює ще сильніші заходи щодо повної націоналізації груп, за словами осіб, знайомих з обговореннями. Задумка економічної команди Путіна полягає в тому, щоб загроза націоналізації стала частиною методу “батога і пряника”: західні країни, котрі заарештували російські активи, будуть “покарані”, а ті, хто грає за кремлівськими правилами, заохочені.
Указ Кремля надає пріоритетні права РФ на купівлю будь-яких західних активів для продажу їх зі “значною знижкою”, щоб їх можна було продати із прибутком.
- 22 лютого держдума Росії в третьому читанні ухвалила законопроєкт, що дозволяє уряду тимчасово припиняти надання та розповсюдження офіційної статистичної інформації в РФ.
- З 1 вересня 2023 року усі російські медичні установи зможуть ремонтувати обладнання, користуючись неоригінальними запчастинами та комплектуючими.
- Дефіцит бюджету Росії підскочив у перші два місяці 2023 року, проте видатки демонструють ознаки повільнішого зростання на тлі війни проти України.
- У 2022 році експорт російського газу до Європи різко впав до абсолютного мінімуму з часів СРСР, оскільки його найбільший споживач скоротив імпорт через повномасштабне вторгнення Москви до України, а головний трубопровід пошкоджений вибухами.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.