Росія розслідує ймовірне падіння північнокорейської ракети у своїх водах

Джерело: Reuters

Росія розслідує, чи впала північнокорейська міжконтинентальна балістична ракета в її води під час випробувального запуску 12 липня.

За словами заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко міноборони Росії проводить розслідування, але “поки у нас немає чіткої інформації про те, що ракета впала в економічній зоні Росії”.

Ракета Hwasong-18 є ядром ядерної ударної сили Північної Кореї, і випробувальний вогонь був “сильним практичним попередженням” для Сполучених Штатів та інших супротивників, заявили державні ЗМІ КНДР, повідомляючи про запуск.

Випробування засудили США, Південна Корея та Японія, але Руденко заявив, що це реакція на дії Вашингтона та його союзників, які “фактично провокують Північну Корею нарощувати свою оборонну потужність”.

Північна Корея перебуває під санкціями Організації Об’єднаних Націй за її ракетну та ядерну програми з 2006 року, але протягом останніх кількох років Рада Безпеки ООН розділилася щодо того, як з цим боротися. Росія та Китай, які обидва мають право вето в Раді, заявили, що нові санкції не допоможуть, і хочуть, щоб такі заходи були послаблені.

Помічник генерального секретаря ООН Халед Кхіарі заявив, що останній політ північнокорейської ракети тривав близько 74 хвилин і пройшов понад 1000 км. Він додав, що ракета впала у море у межах виключної економічної зони РФ, проте поблизу японських вод.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.