Росія розслідує ймовірне падіння північнокорейської ракети у своїх водах
Джерело: Reuters
Росія розслідує, чи впала північнокорейська міжконтинентальна балістична ракета в її води під час випробувального запуску 12 липня.
За словами заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко міноборони Росії проводить розслідування, але “поки у нас немає чіткої інформації про те, що ракета впала в економічній зоні Росії”.
Ракета Hwasong-18 є ядром ядерної ударної сили Північної Кореї, і випробувальний вогонь був “сильним практичним попередженням” для Сполучених Штатів та інших супротивників, заявили державні ЗМІ КНДР, повідомляючи про запуск.
Випробування засудили США, Південна Корея та Японія, але Руденко заявив, що це реакція на дії Вашингтона та його союзників, які “фактично провокують Північну Корею нарощувати свою оборонну потужність”.
Північна Корея перебуває під санкціями Організації Об’єднаних Націй за її ракетну та ядерну програми з 2006 року, але протягом останніх кількох років Рада Безпеки ООН розділилася щодо того, як з цим боротися. Росія та Китай, які обидва мають право вето в Раді, заявили, що нові санкції не допоможуть, і хочуть, щоб такі заходи були послаблені.
Помічник генерального секретаря ООН Халед Кхіарі заявив, що останній політ північнокорейської ракети тривав близько 74 хвилин і пройшов понад 1000 км. Він додав, що ракета впала у море у межах виключної економічної зони РФ, проте поблизу японських вод.
- 11 липня міністерка закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хуей назвала рішення США передати Україні касетні боєприпаси “небезпечним кримінальним актом”.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.