Росія стала експортувати вугілля через Північну Корею

Джерело: The Moscow Times

Протягом квітня-травня російські експортери відвантажили 132 тисячі тонн вугілля через північнокорейський порт Раджин. Вугілля доставляється до порту через прикордонний перехід “Хасан-Раджин”.

Востаннє дані про постачання вугілля до КНДР з’являлися у 2021 році, коли Росія залізницею поставила 15 тисяч тонн палива вартістю 836,7 тисячі доларів.

Багато російських бізнесменів уникали використання проєкту “Хасан-Раджин” у 2019 році через побоювання санкцій США. Однак, зараз цей маршрут використовують для уникнення обмежень на залізничному сполученні до далекосхідних портів, що дозволяє збільшити сухопутний експорт до Китаю.

У січні-травні через прикордонні переходи поставлено близько 7,6 мільйона тонн вугілля, що на 2,7 мільйона тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Торгівля через Північну Корею додає ще 2 – 3 мільйони тонн вугілля на рік, відвантажених до Китаю.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.

19 липня в центрі Києва незаконно знесли історичну будівлю — Садибу Зеленських, збудовану у 1890 році. Поліція відкрила кримінальне провадження, а міська влада засудила знесення як “зухвале та цинічне самоуправство”.

Херсонський фермер Андрій Целеп другий рік поспіль вирощує кавуни на правобережній частині області. До цього він мав поля на лівобережжі Херсонщини, яка зараз тимчасово окупована росіянами.