Росія ув’язнила колишнього співробітника консульства США
Джерело: Reuters
Суд на Далекому Сході Росії у п’ятницю, 1 листопада, визнав колишнього співробітника консульства США Роберта Шонова винним у нібито незаконній та таємній співпраці з урядом США з метою завдати шкоди національній безпеці Росії.
Служба безпеки ФСБ Росії затримала Шонова у Владивостоці у травні 2023 року та звинуватила його в отриманні грошей за таємне надання американським дипломатам потенційно шкідливої для Росії інформації.
Державний департамент США тоді заявив, що його справа підкреслює “відверте використання Росією дедалі більш репресивних законів” проти власних громадян і заявив, що звинувачення проти Шонова “абсолютно безпідставні”.
Чоловіка засудили до чотирьох років і 10 місяців колонії суворого режиму.
Шонов працював у генконсульстві США у Владивостоці понад 25 років, поки Росія у 2021 році не наказала звільнити місцевий персонал представництва США.
- Двох росіян засудили до семи і п’яти з половиною років ув’язнення за читання віршів, які критикують військове вторгнення Росії в Україну.
- Російську художницю та музикантку Олександру Скочиленко засудили до 7 років за ґратами за антивоєнний протест, який вона влаштувала у супермаркеті в березні 2022 року. Тоді Скочиленко заклеїла 5 цінників у магазині наклейками з інформацією про війну РФ проти України.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.