Росія вдвічі скоротила постачання дизелю в Африку через удари дронів по НПЗ
Джерело: росЗМІ
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.
Також на 41% знизилися постачання до Бразилії (до 344 тис. тонн), тоді як експорт у країни Південної Америки зупинився повністю (з 40 тис. тонн до нуля). Туреччина, котра є найбільшим покупцем російського дизельного пального, зменшила імпорт на 12% – до 1,13 млн тонн. Перевалка дизеля з судна на судно в європейських країнах (Греція, Румунія, Італія, Португалія) впала на 17% – до 268 тис. тонн. Загальний морський експорт дизеля з російських портів скоротився на 15% – до 3,13 млн тонн.
Експерти пояснюють це зростанням кількості інцидентів на нафтопереробних заводах. За даними Reuters, у лютому обсяги простою на російських НПЗ зросли до 3,5 млн тонн, тоді як у січні цей показник становив 2,3 млн тонн. До цього призвели, зокрема, аварійні зупинки Рязанського, Саратовського, Сизранського та Волгоградського НПЗ після атак дронів.
Загалом у лютому експорт нафтопродуктів із Росії впав на 7,5% проти січня і на 13,6% – у річному вимірі, становивши 8,72 млн тонн. Постачання дизельного пального скоротилися на 6% за місяць – до 3,6 млн тонн.
Росія залишається ключовим постачальником дизеля для країн Північної та Західної Африки, а також Бразилії. Водночас російський експорт залежить від забезпечення внутрішнього ринку, особливо в період літнього зростання попиту.
Раніше ми писали, що низка ударів БпЛА по нафтопереробних заводах у Росії у січні вивели з ладу 10% потужностей російських НПЗ.
Від початку року дрони атакували кілька російських нафтозаводів, зокрема “Танеко” в Татарстані (11 січня), Саратовський НПЗ “Роснефти” (11 січня), Рязанський НПЗ (двічі – 24 і 26 січня), завод “Сибур-Кстово” в Нижегородській області (29 січня), а також Волгоградський НПЗ (31 січня).
У лютому завод у Волгограді атакували вдруге, а крім того, під удар потрапив Астраханський ГПЗ “Газпрому”, що випускав паливо для південних регіонів.
Завод у Рязані, що постачає, зокрема, московський регіон, НПЗ у Волгограді, який є найбільшим постачальником для Південного федерального округу, а також Астраханський завод “Газпрому” зупинили випуск палива, а на їхній ремонт підуть тижні, якщо не місяці, розповіли джерела Reuters.
За їхніми словами, українські удари посилюють проблеми через посилення американських санкцій: експорт нафти падає, можливості її перероблення в Росії також скорочуються. У результаті формується надлишок барелів, і нафтові компанії можуть бути змушені скорочувати видобуток.
Минулого року через удари дронів і проблеми з ремонтом обсяги нафтопереробки в Росії впали до 12-річного мінімуму – 267 млн тонн. Експорт нафтопродуктів скоротився на 9%, до 113,7 млн тонн.
У відповідь на масовані удари БпЛА по енергоінфраструктурі російська влада засекретила статистику.
- Індія, одна з найбільших імпортерок російської нафти, заявила, що продовжить її купувати лише за умови, що її постачатимуть компанії і судна, які не потрапили під санкції США.
- Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
- Імовірно, Росія опинилась на порозі виснажливої проблеми транспортування нафти через санкції США.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.