Росія вибула з десятки найбільших економік світу – Світовий банк

Джерело: рейтинг Світового банку

На тлі падіння рубля Росія покинула десятку найбільших економік світу в рейтингу Світового банку.

Росія опустилася з восьмого на 11-те місце, пропустивши вперед Італію, Бразилію та Канаду, хоча їхні економіки зростали повільніше: 0,9%, 2,9% і 1,1% відповідно.

У 2023 році російська економіка зросла на 3,6%, але через ослаблення рубля її обсяг у доларах скоротився на 10,8% – з $2,27 до $2,02 трлн, за оцінкою Світового банку.

ВВП на душу населення в Росії у 2023 році становив $13 817, порівняно з $15 445 роком раніше, що опустило країну на 86-те місце, між Мексикою та Аргентиною.

  • Україна веде переговори про постачання природного газу з Азербайджану до Європейського Союзу на заміну російському блакитному паливу.
  • Згідно з підрахунками Reuters, доходи Росії від нафти й газу в червні зростуть більш ніж на 50% у річному обчисленні до 9,4 мільярда доларів після зменшення субсидій нафтопереробним заводам і відображення здатності російської економіки обмежувати вплив санкцій.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.