Росія виділила понад $12 млрд, щоб утримати свій авіаційний сектор у повітрі, – Reuters
Джерело: Reuters
Аналіз Reuters показує, що Росія виділила понад 12 мільярдів доларів державних субсидій і позик, щоб зберегти свій авіаційний сектор на плаву після того, як західні санкції припинили постачання ключових запчастин і послуги з технічного обслуговування.
Залежна від літаків іноземного виробництва Росія стикнулася з завданням розвивати свою авіаційну промисловість самостійно за допомогою вітчизняних запчастин, водночас купуючи літаки в іноземних орендодавців, щоб уникнути конфіскації більшої частини свого флоту.
Західні виробники літаків Airbus і Boeing припинили поставки послуг і запасних частин у березні 2022 року та припинили регулярне технічне обслуговування для основного перевізника “Аерофлот” та інших російських авіакомпаній.
Відтоді Росія витратила 1,09 трильйона рублів (12,07 мільярда доларів) на підтримку галузі цивільної авіації, включаючи виробництво літаків і фінансову допомогу авіакомпаніям, про що свідчать підрахунки Reuters на основі даних Міністерства фінансів і Рахункової палати, яка контролює виконання бюджету.
Витрати майже вдвічі перевищують 547 мільярдів рублів виплат, здійснених у 2020-2021 роках, коли пандемія COVID-19 спричинила різке скорочення авіасполучення, і підкреслює масштаби зусиль Кремля втримати контроль над важливою галуззю.
- Володимир Путін під час своєї пресконференції “ненавмисно визнав”, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну понад 300 тисяч російських солдатів загинули або були важко поранені.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.