Росія вирішила вивезти більшість найманців ПВК «Вагнер» до Африки
Джерело: Центр національного спротиву
Політичне керівництво РФ прийняло рішення перевести більшість найманців ПВК “Вагнер” до Африки до середини вересня.
Відповідно до цього плану, терористи покинуть Білорусь та виїдуть до Нігеру, Лівії, Судану, Малі, Центральноафриканської Республіки та Мозамбіку.
Кремль має власні колоніальні та геополітичні інтереси у всіх цих державах, і підтримує або хунту, або заколотників.
Невелика частина “вагнерівців” залишиться, щоб навчати спецпідрозділи МВС Білорусі з метою протидії можливим спробам здійснити переворот проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, або ж вони укладуть контракт з МО РФ для участі в війні проти України.
- У Білорусі на полігоні Воловщина посилюється конфлікт між інструкторами-терористами з ПВК “Вагнер” та представниками міністерства внутрішніх справ країни.
- Президент РФ Володимир Путін наказав найманцям ПВК “Вагнер” підписати присягу на вірність РФ після смертельної авіакатастрофи, в якій, ймовірно, загинув засновник групи Євген Пригожин.
- За інформацією WSJ, Євген Пригожин провів свої останні дні в Африці у спробах захистити свою глобальну бізнес-імперію від планів Кремля захопити її.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.