Росія виробляє снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України

Джерело: Sky News

Спорядження військ України боєприпасами стає серйозною проблемою через значний дефіцит та недолік артилерійських снарядів. Російська армія виробляє артилерійські снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України.

Аналіз консалтингової компанії Bain & Company вказує, що у 2024 році російські заводи можуть виробити або відновити близько 4,5 млн артилерійських снарядів, у той час, як західні країни вироблять лише 1,3 млн.

Нестача снарядів стала настільки критичною, що військовим ЗСУ доводиться економити боєприпаси навіть у навчальних цілях. Наприклад, новобранці, навчаючись у Великій Британії, мусять симулювати стрільбу з протитанкових гранатометів ракетами N-LAW через відсутність відповідних боєприпасів.

Також фабрика Thales у Белфасті, яка виробляє ці ракети, працює лише чотири дні на тиждень, не забезпечуючи достатньої кількості боєприпасів для потреб військових. За словами директора фабрики Філіпа МакБрайда, їм необхідні додаткові замовлення від міністерства оборони для збільшення виробництва.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.