Росія заохочує громадян Казахстану приєднатися до російської армії

Джерело: Reuters

На екранах казахстанських інтернет-користувачів почали з’являтися оголошення з пропозицією отримати виплати понад 5000 доларів США за вступ до російської армії.

Казахстан налічує понад 3 мільйони етнічних росіян. Однак уряд Казахстану не підтримав те, що Росія називає “спеціальною військовою операцією” в Україні, і закликав до миру.

Реклама чітко орієнтована на казахів, містить прапори Росії та Казахстану та гасло “Пліч-о-пліч”. Вони обіцяють одноразову виплату в розмірі 495 000 російських рублів (5300 доларів США) тим, хто підпише контракт з російськими військовими, а також місячну зарплату не менше 190 000 рублів (2000 доларів США) і додаткові пільги, які не розголошуються.

Оголошення ведуть на вебсайт, який пропонує потенційним новобранцям шанс приєднатися до російської армії в Сахалінській області на Далекому Сході Росії. Його власником на вебсайті вказано Агентство розвитку людського капіталу Сахалінської області – організацію, створену місцевою владою.

Оператори кол-центру заявили, що не можуть прокоментувати розміщення реклами, а організація не відповіла на запитання, надіслані електронною поштою. Згідно з законодавством Казахстану, участь у військових конфліктах за кордоном за плату є незаконною.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.