Росіяни атакували балістикою порт під Одесою: є загиблий та 8 поранених, пошкоджено судна
Джерело: прем’єр з відновлення України Олексій Кулеба, голова Одеської ОВА Олег Кіпер та Одеська облпрокуратура
14 жовтня російські війська здійснили черговий обстріл припортової інфраструктури Одеси, використавши балістичну ракету. Внаслідок атаки загинув один цивільний, ще вісім осіб зазнали поранень.
За інформацією Кіпера, двоє із постраждалих перебувають у важкому стані, їх шпиталізовано. Усі постраждалі та загиблий – працівники припортової інфраструктури, громадяни України.
Під час обстрілу також пошкоджено два цивільних судна. Як зазначив Кулеба, постраждало суховантажне судно під прапором Палау “OPTIMA”, яке вже вдруге зазнало удару – тиждень тому його також пошкодили під час обстрілу, тоді постраждали іноземні члени екіпажу. Інше пошкоджене судно, “NS Moon”, ходить під прапором Белізу (країна в Центральній Америці).
Окрім суден, значних руйнувань зазнали складські приміщення для зернових, вантажні крани, техніка та будівлі філії Адміністрації морських портів України. Пошкоджено й кілька автомобілів.
Одеська обласна прокуратура підтвердила, що російська армія завдала удару балістичною ракетою близько 11:50. Розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни. Прокуратура продовжує огляд місця події для уточнення кількості жертв і масштабу руйнувань.
- Пізно ввечері 9 жовтня Росія вдарила балістичною ракетою по Одеському району, внаслідок чого загинуло вісім осіб, а 11 зазнали поранень. Як виявилось, окупанти також знищили гуманітарний вантаж для Палестини. Зросла кількість жертв ракетної атаки РФ по Одеській області ввечері 9 жовтня.
- Близько опівночі 11 жовтня російські окупанти вдарили балістичними ракетами по Одеській області. Є жертви та поранені.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.