Росіяни чекають кращої погоди для наступу на Авдіївку — МВА
Джерело: телемарафон
ЗС РФ вичікує кращої погоди для штурмів важкою технікою у районі Авдіївки. Найскладнішими напрямками залишаються район Степового, коксохіму та Авдіївської промзони.
За словами начальника Авдіївської міської військової адміністрації Віталія Барабаша, нині йде третя хвиля штурмових дій, яка відрізняється від попередніх.
“Перша хвиля – це вони їхали на техніці, як на параді. Друга хвиля – вони зрозуміли, що так не можна… Вони розділили ці колони на менші колони і пішли з декількох напрямків. Третя хвиля – це здебільшого застосування піхоти… Я так розумію, що зараз намагаються тримати до кращих сприятливих погодних умов і будуть намагатися штурмувати з більшим застосуванням техніки”, – вважає начальник МВА.
Барбаш додав, що зараз росіяни стали атакувати через два додаткові напрямки для атак – це промзона Авдіївки та з боку Донецька через Спартак. Це відтягує увагу українських захисників. По заводу росіяни б’ють різним озброєнням, тому там часто спалахують пожежі.
“На коксохімі вони (окупанти, – ред.) вони полишають спроб штурмувати ні вдень, ні вночі. Іноді вони доходять майже до паркану заводу, але далі їм не дають заходити. Дуже гаряче на тому напрямку, лізуть майже постійно”, — сказав Барабаш.
- За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.
- РФ продовжує вести загарбницьку війну й, попри значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації України.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.