Росіяни готують Бердянський порт до вивезення українського зерна — Нацспротив
Джерело: Центр національного спротиву
У Центрі нацспротиву повідомили, що російська влада планує активно використовувати захоплений порт в окупованому Бердянську. Голова уряду РФ Михайло Мішустін підписав постанову, згідно з якою у морському порту створюється постійний прикордонний пост для пропуску вантажів.
Це означає, що росіяни готуються використовувати українську інфраструктуру для фінансування власної економіки та військової машини.
За наявною інформацією джерел ЦНС, процес курує директор підприємства Володимир Стельмаченко, котрий після захоплення міста добровільно погодився співпрацювати з росіянами. Після призначення він почав виконувати вказівки російських кураторів — передав усе майно українського порту “на баланс” окупаційної адміністрації та організував схему вивезення українського зерна до Росії. Для цього використовували судна “Сормовський-48” і ZHIBEK ZHOLY, котрі супроводжували бойові кораблі Чорноморського флоту РФ.
Нині в порту панує атмосфера примусу. Частину працівників змушують виходити на роботу під загрозою звільнення або “перевірок” з боку ФСБ. Ті, хто відмовився співпрацювати, перебувають під постійним тиском або вже залишили територію. На робочих місцях — здебільшого завезені з Росії фахівці, які не мають відповідного досвіду, через що зростає кількість технічних збоїв і аварій, — додали у повідомленні.
Окремо джерела інформують, що Стельмаченко намагається використати відновлення порту для власного збагачення. Він “освоює” кошти, виділені окупаційною адміністрацією нібито на ремонт гідротехнічних споруд, але значна частина фінансування зникає через фіктивні підряди і “свої” фірми, зареєстровані на підконтрольних осіб у тимчасово окупованому Криму.
Фактично, замість відновлення логістики, окупаційна влада перетворює Бердянський порт на ще одну схему розкрадання ресурсів, прикриваючись гучними заявами про “розвиток регіону”, — резюмували у ЦНС.
Варто додати, що Росія планує відкрити митницю у порту тимчасово окупованого Бердянська (Запорізька область), щоб мати змогу швидше вивозити зерно з захопленої території України.
Інформація про відкриття митного пункту у Бердянському морському торгівельному порту вказана у листі російського віцепрем’єр-міністра Віталія Савельєва до президента РФ Володимира Путіна від 12 грудня 2024 року. З копією цього листа ознайомилось російське видання РБК.
У ньому мовиться, що у жовтні 2024 року окупаційний “губернатор” Запорізької області Євген Балицький передав до мінтрансу РФ повідомлення про доцільність створення пункту пропуску у порту Бердянська, запропонувавши облаштувати його коштом федерального бюджету.
Російський уряд зреагував на заклик Балицького і тепер, разом з окупаційною “адміністрацією” Запорізької області вони почали вивчати питання розташування співробітників державних контрольних органів у порту.
- Російські окупанти продають вкрадену з України пшеницю у 70 країн світу.
- Росія з 2022 року вивезла з України близько 15 млн тонн зерна.
- Польські логістичні компанії повідомляють про збитки через заблокований імпорт зерна з України.
У жінки з тяжкою формою хвороби Альцгеймера після вживання грибів, що містять псилоцибін, тимчасово покращилися пам’ять, мовлення та здатність виконувати повсякденні справи без сторонньої допомоги. Цей випадок привернув увагу науковців, однак дослідники наголошують: він не є доказом того, що психоделіки можуть лікувати деменцію.
Криза пального в Росії внаслідок ударів українських дронів по нафтовій інфраструктурі продовжує посилюватись. Обмеження на продаж бензину запровадили в головному нафтовидобувному регіоні країни, в якому видобувається 40% усієї російської нафти — Ханти-Мансійському автономному окрузі.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу знову заявив, що країна має зменшити залежність від військової підтримки США. За його словами, Ізраїлю потрібно розвивати власну систему виробництва озброєнь.
Завтра, 24 червня, у Кривому Розі оголошено день жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару РФ.
Після підписання тимчасової угоди між Іраном і США про припинення війни судноплавство через Ормузьку протоку частково відновилося. Водночас сторони продовжують сперечатися щодо контролю над одним із найважливіших морських маршрутів світу, а також через можливе запровадження плати за прохід суден.