Росіяни, ймовірно, оснащують танки «анти-FPV» комплексами РЕБ «Сания»
Джерело: сюжет росЗМІ
Російські війська, ймовірно, почали оснащувати свої танки комплексами РЕБ “Сания”, що має придушувати роботу FPV-дронів.
Так, у сюжеті росЗМІ показали танк Т-80БВМ, обладнаний таким комплексом.

Джерело: Російський танк Т-80БВМ з комплексом придушення безпілотників «Сания». Січень 2024. Україна. Кадр з відео «РИА НОВОСТИ»
Купольний комплекс “Сания” спочатку розробляли не для бронетехніки, а запобігання несанкціонованому вторгненню дронів у конфіденційні території.
Як переконують розробники, “Сания” придушує як поодинокі дрони, так і рої БпЛА в радіусі 1,5 км. Комплекс може встановлюватись як стаціонарно, так і мобільно. Водночас детектор реагує на FPV-дрони, не придушуючи інші сигнали. При зникненні дронів комплекс автоматично вимикається.
Раніше Мілітарний зазначив, що “Сания” є модифікованим комплексом на основі технологій, які забезпечують блокування сигналів безпілотників.
Зауважимо, за час повномасштабної війни РФ втратила щонайменше 2619 танків. Це становить 90% від загальної кількості, яку мали на озброєнні росіяни, повідомило Forbes
- Протягом минулої доби відбулося 94 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 68 авіаційних ударів, здійснив 78 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
- Надвечір 15 січня російські війська вдарила по Нью-Йорку на Донеччині. У результаті атака частково зруйнований триповерховий будинок, троє осіб поранені, ще п’ятеро можуть перебувати під завалами.
- Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький зауважив, все, що на сьогодні виробляється РФ, відразу відправляється на фронт і застосовується проти України. Тобто у ГУР не підтверджують інформацію стосовно того, що РФ суттєво наростила кількість озброєння та обсяги виготовлення зброї і військової техніки.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.