Росіяни не зменшують активності своєї піхоти – Тарнавський
Джерело: Олександр Тарнавський у Telegram
Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що російські окупанти не зменшують активності своєї піхоти.
В Авдіївці та Мар’їнці – найбільша кількість боєзіткнень. Противник діє за підтримки бронетехніки. Задіює авіацію. Також скидає КАБи – за минулу добу понад 40 одиниць. Всі – на Донеччину.
Зокрема, в операційній зоні ОСУВ “Таврія” ворог завдав 24 авіаударів, провів 56 бойових зіткнень та здійснив 648 артобстрілів.
Водночас українські захисники та захисниці стійко тримають оборону на Авдіївському напрямку.
Загальні втрати ворога склали 466 осіб. Крім того, знищено 20 одиниць військової техніки росіян. Зокрема, 4 танки, 11 ББМ, артсистему, 4 автомобілі.
Також знищено склад боєприпасів. Ще 17 одиниць техніки ворога пошкоджено.
- В Україні триває 653-тя доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час ЗСУ ліквідували більш як 337 тисяч російських окупантів.
- На Запорізькому напрямку прикордонник на псевдо “Бриз” за допомогою антидронової рушниці знешкодив три російські FPV-дрони.
- За попередніми даними, вранці 8 грудня війська РФ атакували Україну приблизно 19 ракетами. З них 14 збито силами ППО.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.