Росіяни почали відчувати «снарядний голод» на лівобережжі Херсонщини – Гуменюк

Джерело: Наталя Гуменюк в етері телеканалу “Еспресо”

25 липня начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1-го рангу Наталя Гуменюк зазначила, що через сезон “бавовни” росіяни стали відчувати “снарядний голод” на лівобережжі Херсонщини.

Гуменюк зауважила, що ворожі снаряди “тануть” десь у тилу, тож росіяни відчувають суттєвий “снарядний голод” на лівобережжі. За її словами, ворогу немає звідки підтягнути ресурси. Також додала, що вогневий контроль над логістичними маршрутами — це теж суттєва перешкода для того, щоб швидко поповнити втрачені боєприпаси.

Минулого тижня бойова робота Сил оборони України по пунктах бойового постачання ворога була досить результативною.

П’ять складів з боєприпасами було знищено, через це ворог дійсно зараз відчуває нестачу снарядів. Ми бачимо, що окупанти стали рідше використовувати великокаліберну артилерію, намагаються перекривати це мінометним вогнем й РСЗВ, – наголосила Гуменюк.

Вона також нагадала, що за минулу ніч українські армійці знищили ще одну великокаліберну ворожу гармату та два диверсійних човни з ворожими групами, що намагалися маневрувати між островами.

Раніше у Генштабі повідомили, що авіація сил оборони за добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Також українські захисники знищили ворожий гелікоптер Ка-52, 5 ударних БпЛА противника типу “Шахед-136” та два розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Крім того, підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 7 артилерійських засобів на вогневій позиції, дві станції радіоелектронної боротьби та два зенітно-ракетних комплекси противника.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.