Росіяни розстріляли трьох полонених українських піхотинців на Донеччині
Джерело: омбудсмен Дмитро Лубінець та DeepState
На Донеччині, неподалік звільненого населеного пункту Нескучне Волноваського району, зафіксовано черговий ймовірний воєнний злочин Росії. Російські військові розстріляли трьох полонених українських піхотинців.
За даними платформи DeepState, інцидент стався 3 січня під час штурму позицій 141-ї окремої піхотної бригади Збройних сил України. Після здачі в полон українським бійцям зав’язали руки, вивели перед позицією та вбили пострілами в потилицю.
Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що вже звертається до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Організації Об’єднаних Націй із закликом засудити цей злочин.

Фото: DeepState
DeepState звертає увагу, що ООН часто намагається показувати обидві сторони конфлікту в негативному світлі, не визнаючи, що вбивства українських полонених мають систематичний характер і підтримуються військово-політичним керівництвом РФ.

Фото: DeepState
- Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
- РФ систематично вдається до подібних злочинів. Наприклад, 24 листопада російські військові розстріляли п’ятьох українських воїнів, які потрапили у полон.
- Російські військові розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців ЗСУ на Покровському напрямку.
- Поблизу Вугледара на Донеччині російські війська розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців.
- Прокуратура розпочала розслідування за фактом розстрілу полонених українських захисників на Покровському напрямку.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.