Росіяни скористались «перемир’ям» для відновлення переправи на Донеччині – DeepState
Джерело: DeepState
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Росіяни залучили понад десять піхотинців і спеціалізовану інженерну машину для прибирання залишків знищеної техніки. Мовиться про підбитий інженерний комплекс на базі КАМАЗа, призначений для розгортання тимчасових доріг.
Тоді цей знищений комплекс перекрив проїзд через річку Чорний Жеребець, чим унеможливив штурмові дії росіян бронетехнікою. Сьогодні, 20 квітня, московити намагаються розчистити переправу від решток знищеної техніки, — зазначили аналітики.
Тож поки українські військові утримуються від вогневого ураження, росіяни прагнуть максимально використати умовне “перемир’я” для інженерної підготовки місцевості, ротацій і майбутніх наступальних дій.
Одразу відповідаючи на питання “чому не здійснюється ураження” — Сили Оборони намагаються діяти виключно дзеркально, а кацапи вогонь в цих діях не відкривали, тож ведеться виключно спостереження. Це той приклад “використання можливостей” цього вибіркового “перемир’я”, — додали у повідомленні.
Аналітики пояснюють, що російські війська не ведуть вогонь, де розуміють, що “тишу” необхідно використати для облаштування, підготовки штурмових дії, ротацій тощо.
Раніше президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна документує кожне порушення Росією її ж обіцянок і готова передати відповідну інформацію партнерам. він також подякував усім медіа, блогерам і подкастерам, які поширюють правдиву інформацію про події на фронті, та закликав міжнародну спільноту чинити тиск на Москву з вимогою реального припинення вогню щонайменше на 30 днів після Великодня. За словами Зеленського, це могло б дати шанс дипломатії.
- Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Великоднем і зазначив, що українці єдині у прагненні миру – “щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату”. Він додав, що всі разом українці разом борються за свою країну, і разом моляться за неї.
- У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
- Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.



