Росіяни утримують у Чорному морі два носії «Калібрів»: рівень ракетної загрози дуже високий
Джерело: Сили оборони півдня
Станом на вечір 17 січня російські війська вивели у Чорне море ще одного носія “Калібрів”. Сили оборони півдня попередили про дуже високий рівень ракетної небезпеки.
Так, у Чорному морі поступово вщухає шторм. Вороже корабельне угруповання поповнилося ще одним надводним ракетоносієм — до фрегата “Адмірал Макаров” додався малий ракетний корабель проєкту “Буян-М”.
Загальний залп “Калібрів” – до 16 ракет.
Рівень ракетної небезпеки — дуже високий! Сигнали повітряних тривог не ігноруємо! – зазначили у повідомленні.
Зауважимо, триває шістсот дев’яносто третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Попри значні втрати, РФ не відмовляється від планів щодо повної окупації України. Противник і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як військових, так і цивільних об’єктів. Ворог активно застосовує авіацію та квадрокоптери типу “FPV”, проводить штурмові дії за підтримки бронетехніки.
Протягом доби відбулось 71 бойове зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 69 авіаційних ударів, здійснив 35 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
- Станом на 17 січня Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах. Зокрема захисники вполювали станцію наземної артилерійської розвідки СНАР-10 “Леопард”.
- Сьогодні, 17 січня, українські захисники збили чергову російську авіаційну ракету Х-59 над Дніпропетровщиною.
- Українські прикордонники за допомогою мінометів та протитанкового ракетного комплексу знищили російський танк на Марʼїнському напрямку.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.