Росіяни взяли у полон цивільних із Вовчанської громади на Харківщині

Джерело: пресслужба Харківської обласної прокуратури

На Харківщині під час наступу російських військ відбулося викрадення цивільних мешканців з Вовчанської громади. Їх ЗС РФ утримують у полоні вже деякий час.

За даними слідства, під час наступальних дій російської армії вона насильно утримувала та продовжує утримувати людей у підвалі. Росіяни помістили місцевих жителів туди 11 травня 2024 року.

Прокуратура повідомила, що деяким зі зниклих вдалося втекти та дістатись до волонтерів, відтак знаходяться у безпеці. Вони розповіли про те, що під час перебування у підвалі чули розмови російських військовослужбовців. Ті казали про можливі розстріли мирного населення та примусове надання медичної допомоги окупантам.

Вказані дії представників російської армії є прямим порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни, підписаної у м. Женеві 12.08.1949, учасниками якої є Україна та Російська Федерація. Прокуратура розпочала розслідування за фактом цього порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.