Росіяни знову пошкодили одну лінію електропередачі на ЗАЕС
Джерело: НАЕК “Енергоатом”
Російські військові внаслідок обстрілів знову пошкодили одну з двох ліній електропередачі, які живлять тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС). На цю мить ЗАЕС залишається з’єднаною з українською енергосистемою лише однією лінією електропередачі, що підвищує ризик аварійної ситуації.
В “Енергоатомі” попереджають, що в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомив, що вирушає на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії.
Він нагадав, що два роки тому була створена місія МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.
- Компанія “Енергоатом” почала підготовку до реалізації проєкту будівництва Чигиринської АЕС.
- 27 серпня глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив після відвідин російської Курської АЕС, що існує ризик ядерної аварії на станції.
- У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.