Росіяни знову пошкодили одну лінію електропередачі на ЗАЕС
Джерело: НАЕК “Енергоатом”
Російські військові внаслідок обстрілів знову пошкодили одну з двох ліній електропередачі, які живлять тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС). На цю мить ЗАЕС залишається з’єднаною з українською енергосистемою лише однією лінією електропередачі, що підвищує ризик аварійної ситуації.
В “Енергоатомі” попереджають, що в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомив, що вирушає на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії.
Він нагадав, що два роки тому була створена місія МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.
- Компанія “Енергоатом” почала підготовку до реалізації проєкту будівництва Чигиринської АЕС.
- 27 серпня глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив після відвідин російської Курської АЕС, що існує ризик ядерної аварії на станції.
- У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
Триває 1013-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 743 тисячі осіб.
За оцінками аналітиків, збільшення військових витрат у держбюджеті РФ на 2025 рік не означатиме посилення військових можливостей країни.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.
Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.