Росіяни знову пошкодили одну лінію електропередачі на ЗАЕС
Джерело: НАЕК “Енергоатом”
Російські військові внаслідок обстрілів знову пошкодили одну з двох ліній електропередачі, які живлять тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС). На цю мить ЗАЕС залишається з’єднаною з українською енергосистемою лише однією лінією електропередачі, що підвищує ризик аварійної ситуації.
В “Енергоатомі” попереджають, що в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомив, що вирушає на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії.
Він нагадав, що два роки тому була створена місія МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.
- Компанія “Енергоатом” почала підготовку до реалізації проєкту будівництва Чигиринської АЕС.
- 27 серпня глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив після відвідин російської Курської АЕС, що існує ризик ядерної аварії на станції.
- У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.