Росіяни знову розстріляли українських військовополонених – омбудсман

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

25 лютого Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що на Бахмутському напрямку російські війська розстріляли українських військових, котрі здавалися в полон.

Лубінець зазначив, що черговий воєнний злочин, ймовірно, трапився 24 лютого в Бахмутському районі.

Раніше у соцмережі поширили відео, на якому росіяни нібито розстрілюють українських військовополонених. Зазначалося, що на околиці Іванівського біля Бахмута, “росіяни вивели з окопу девʼять бійців, серед яких були поранені, поклали на землю і розстріляли”.

На відео, яке нам вдалося отримати, видно, що українські військові здаються у полон: їхні руки були підійняті до верху, вони показували, що беззбройні та не несуть загрози. Росіяни мали взяти їх у полон, але натомість нещадно розстріляли. Точну кількість розстріляних росіянами українців не відомо, ймовірно їх було щонайменше сім. Це військовослужбовці СОУ, — заявив він.

Омбудсман наголосив, що такий розстріл – це воєнний злочин. Наразі також відомо з якої військової частини російської армії військові, які розстріляли беззбройних українців.

Лубінець закликав зафіксувати цей випадок як чергове порушення Росією норм міжнародного гуманітарного права. Він негайно звернеться з офіційними листами до ООН та МКЧХ, аби організації “зафіксували та публічно визнали, що російські військові вбивають українських полонених”.

Для російської армії Женевські конвенції, правила та звичаї війни нічого не значать. Вони чинять за своїми негласними “конвенціями”, “правилами” та “звичаями” – жорстокості, підлості, ницості. Такі вбивства військовополонених – випадки не поодинокі. За них має бути покарання.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.