Рояль Джона Леннона та Енді Воргола виставлять на аукціон: очікувана сума сягає $3 мільйонів

Джерело: artnet news

Фортепіано, власниками якого колись були британський музикант, засновник та учасник гурту “The Beatles” Джон Леннон та художниця Йоко Оно, планують виставити на аукціон у Меріленді цієї осені.

Відомо, що митці ще за життя передавали його куратору мистецтва Сему Гріну, а той, своєю чергою, позичив його художникові українського походження Енді Ворголу.

Повідомляється, що інструмент, який був виготовлений в 1929 році, — це Baldwin Concert Grand Model D із атласного чорного дерева, купленого Ленноном у 1978 році. Він у співпраці з Йоко Оно створили пісні для фортепіано, які склали їхній альбом 1980 року Double Fantasy.

Фото з відкритих джерел; Джон Леннон та Йоко Око

Як лот аукціону його пропонує Mercersburg Academy, престижна приватна школа-інтернат, яка заявила, що кошти від продажу — очікується, що вони досягнуть 3 мільйонів доларів — будуть спрямовані на створення фонду стипендій для студентів.

Аукціон пройде 30 вересня в Alex Cooper Auctioneers, а онлайн-попередні ставки відкриються 15 вересня.

Фото: artnet news

На піаніно можна помітити золоту табличку з гравіюванням “To Sam Love John And Yoko 1979”. Інструмент зберігався вдома Ґріна на Фаєр-Айленді, штат Нью-Йорк, до 1983 року, коли той позичив його поп-виконавцю Енді Ворголу, іншому близькому другу Ґріна.

Воргол, своєю чергою, розмістив піаніно у власному офісі журналу Interview у Нью-Йорку. Коли він помер у 1987 році, піаніно було позичено Нью-Йоркській академії мистецтв.

Фото: Alex Cooper Auctioneers

Як розповіли у виданні, у 2000 році Грін свідчив у суді , що піаніно було передано йому, коли він подав до суду на Нью-Йоркську академію мистецтв, щоб отримати його назад більше десяти років потому. Наступного року позов було відхилено, а Грін помер у 2011 році.

При цьому Нью-Йоркська академія мистецтв заявляла, що піаніно було подарунком, і додала, що воно було продане за кілька тисяч доларів антикварному магазину на Мангеттені. Антикварний магазин продав піаніно дилеру з аукціону на ім’я Бадді Бейн, який невдовзі зник.

Фото з відкритих джерел; Енді Воргол

Водночас звіт про походження, наданий Artnet News, свідчить, що фортепіано було продано Bain Мансуру Емралу Шаолу в 2003 році, а потім стало частиною трасту сім’ї Шаул і було передано в Mercersburg Academy в 2018 році для фінансування стипендії для сім’ї.

“Це піаніно має величезне історичне та музичне значення. Це символізує зв’язок між художнім генієм Леннона та інструментом, який був його творчим супутником”, – зазначив аукціонний дім.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.