Розкрито покроковий план зриву «зернової угоди» Росією – ГУР

Повідомляє ГУР МОУ

Головне управління розвідки опублікувало секретну доповідь для кремлівської верхівки, яка розкриває як саме росіяни зривали “зернову угоду”. 

Згідно з доповіддю, “спільний координаційний центр” мав основну мету – максимально знизити обсяг зерна, яке експортується в рамках Зернової угоди. 

У плані зриву було 3 етапи:

  • За ініціативи президента РФ Володимира Путіна, було призупинено участь Росії в “Чорноморській зерновій ініціативі” з 29.10.22 по 03.11.22, це призвело до падіння обсягів постачання українського зерна.
  • Заходи з обмеження допуску суден у порт Південний, зменшення кількості інспекційних команд, зупинки реєстрації зерновозів. Це призвело до неможливості України експортувати близько 20 млн тонн вантажів.
  • Повний зрив постачання зерна, вихід РФ з “зернової угоди” в липні.

Розвідники уточнюють, що росіяни зриватимуть домовленості і надалі, якщо угода буде продовжена.

“Документ свідчить, що всі дії по зриву Зернової угоди – частина єдиного заздалегідь розробленого плану. А цілеспрямований обстріл української портової інфраструктури лише черговий крок в його реалізації”, – зазначено в повідомленні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.