Розкрито покроковий план зриву «зернової угоди» Росією – ГУР

Повідомляє ГУР МОУ

Головне управління розвідки опублікувало секретну доповідь для кремлівської верхівки, яка розкриває як саме росіяни зривали “зернову угоду”. 

Згідно з доповіддю, “спільний координаційний центр” мав основну мету – максимально знизити обсяг зерна, яке експортується в рамках Зернової угоди. 

У плані зриву було 3 етапи:

  • За ініціативи президента РФ Володимира Путіна, було призупинено участь Росії в “Чорноморській зерновій ініціативі” з 29.10.22 по 03.11.22, це призвело до падіння обсягів постачання українського зерна.
  • Заходи з обмеження допуску суден у порт Південний, зменшення кількості інспекційних команд, зупинки реєстрації зерновозів. Це призвело до неможливості України експортувати близько 20 млн тонн вантажів.
  • Повний зрив постачання зерна, вихід РФ з “зернової угоди” в липні.

Розвідники уточнюють, що росіяни зриватимуть домовленості і надалі, якщо угода буде продовжена.

“Документ свідчить, що всі дії по зриву Зернової угоди – частина єдиного заздалегідь розробленого плану. А цілеспрямований обстріл української портової інфраструктури лише черговий крок в його реалізації”, – зазначено в повідомленні.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.