Рубіо та Келлог закликають Трампа бути жорсткішим щодо Путіна – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal
За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.
Офіційні особи США повідомили виданню, що до групи скептиків, зокрема, входять держсекретар США Марко Рубіо та спецпредставник Трампа з питань України Кіт Келлог.
Вони закликають президента США бути обережним у стосунках з очільником Кремля Володимиром Путіним та дотримуватись жорсткішої позиції щодо вимог РФ про територіальні поступки України.
Однак Трамп, своєю чергою, більше дослухається до свого спецпредставника Стіва Віткоффа, який вже кілька разів зустрічався з Путіним у Росії. Після цих зустрічей він запевняє Трампа, що Путін хоче миру.
При цьому, нагадали у виданні, Росія раніше відкинула пропозицію США про 30-денне припинення вогню, затягуючи час, аби здобути більше перемог на полі бою.
“Трамп сподівається зупинити війну в Україні частково задля того, щоб усунути головну перешкоду для ширшого зближення з Кремлем. Іноді він здавався нетерпеливим щодо Путіна, але так і не втілив свої погрози запровадити санкції щодо експорту російської нафти”, – мовиться у статті.
Ще більша незгода щодо того, як ставитись до Росії, виникла у посадовців Білого дому після того, як 13 квітня РФ завдала ракетного удару по мирних жителях Сум, вбивши 35 цивільних та поранивши понад сотню.
Келлог назвав цю атаку такою, яка “переступає будь-яку межу пристойності”, а Рубіо “жахаючою” і “трагічною”.
Щодо Трампа, то він сказав, що атака була “помилкою” і вкотре звинуватив у повномасштабному вторгненню РФ в Україну свого попередника Джо Байдена. Водночас у список винуватців війни він також додав Путіна та президента України Володимира Зеленського.
Деніел Фрід, колишній посадовець Держдепу США, сказав, що Держдеп та Мінфін США вже готують варіанти посилення санкцій проти Росії. За його словами, їх можуть запровадити, “у випадку, якщо Трамп дійсно вирішить, що йому набрид Путін”.
При цьому Держдеп та Мінфін відмовились коментувати цю інформацію.
На початку квітня сенатор-республіканець Ліндсі Грем спільно з іншими законодавцями представили законопроєкт проти російських нафти та енергоносіїв, якщо Кремль й надалі відмовлятиметься від миру.
Про законопроєкт Грем також повідомив російського представника Кирила Дмітрієва, який нещодавно відвідав США. Це сталось під час їхньої приватної вечері, на якій був присутнім і Віткофф.
- 14 квітня духовний радник президента США Дональда Трампа, пастор Марк Бернс різко засудив російську ракетну атаку на Суми 13 квітня, повторивши свої слова про те, що глава РФ є “чистим злом”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.
За повідомленням ЗМІ, США готові визнати Кримський півострів російською територією у межах мирної угоди між Україною та РФ.