Рубіо запевнив ОАЕ у підтримці США на тлі домовленостей з Іраном
Джерело: Al Arabiya.
Державний секретар США Марко Рубіо обговорив із президентом Об’єднаних Арабських Еміратів Мухаммедом бін Заїдом Аль Нагаяном домовленості Вашингтона з Іраном. Зустріч відбулася в Абу-Дабі в межах турне Рубіо країнами Перської затоки.
За словами речника Держдепартаменту Томмі Пігота, сторони говорили про меморандум президента Дональда Трампа з Іраном, безпечний прохід через Ормузьку протоку та необхідність збереження миру й стабільності в регіоні.
“Вони обговорили меморандум про взаєморозуміння президента Трампа з Іраном, зусилля для забезпечення повного й безпечного транзиту через Ормузьку протоку, а також важливість миру та стабільності в регіоні”, – заявив Пігот.
Рубіо також подякував ОАЕ за підтримку та окремо наголосив на стійкості країни після атак з боку Ірану.
“Він подякував ОАЕ за їхнє лідерство та безпрецедентну підтримку, відзначив їхню мужність і стійкість перед обличчям атак Ірану та підтвердив зобов’язання США щодо безпеки Еміратів”, – додав речник.
Держсекретар прибув до Абу-Дабі у вівторок увечері, а наступного дня провів закриті переговори з президентом ОАЕ. Після цього він вирушив до Кувейту, а далі має відвідати Бахрейн, де в четвер візьме участь у зустрічі Ради співробітництва арабських держав Перської затоки.
Окремою темою поїздки стала Ормузька протока – ключовий маршрут для експорту нафти й газу з регіону. Після того як Іран і Оман заявили, що розглядають можливість стягнення певних “витрат” із суден, Рубіо наголосив: міжнародний водний шлях не може бути платним.
“Це міжнародний водний шлях. Жодна країна не має права стягувати мито або збори на міжнародному водному шляху. Це чинне міжнародне право”, – заявив він після прибуття до столиці ОАЕ.
Зазначимо, що турне Рубіо має заспокоїти союзників США в Затоці, які уважно стежать за домовленостями Вашингтона з Тегераном. Для країн регіону ключовими залишаються гарантії безпеки, стабільність судноплавства через Ормузьку протоку та впевненість, що будь-які угоди з Іраном не послаблять американську підтримку партнерів.
- Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін прокоментував удари по логістиці ворога в тимчасово окупованому Криму.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на ситуацію в полку “Скеля” після повідомлень про можливі порушення прав військовослужбовців. Він звернувся до ДБР і Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, а Офіс омбудсмана готує моніторинговий візит.
Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.
З 1 липня в 12 прикордонних населених пунктах Чернігівщини впровадять обовʼязкову евакуацію. Роблять це на запит військових.
Netflix замовив серіальну адаптацію популярного романтичного роману “І зійде крига” (Icebreaker) письменниці Ганни Ґрейс. Проєкт стане черговою екранізацією книжкового бестселера для стримінгового сервісу.