Рух «Талібан» в Афганістані заборонив жінкам відвідувати національний парк

Джерело: France 24

В Афганістані радикальний ісламістський рух “Талібан” заявив про заборону жінкам відвідувати національний парк Банд-е-Амір у центральній провінції Баміян. Це місце — одна з визначних туристичних пам’яток країни.

Як пояснив глава Міністерства чеснот і пороків Мохаммада Халеда Ханафі, жінки не одягали хіджаб у парку та неправильно носили інші мусульманські головні убори. Через це їм вирішили обмежити вхід до парку сили безпеки.

Цьому передувало те, що міністр приїхав до провінції. За результатами візиту він повідомив посадовцям і священнослужителям про порушення правил жінками.

Парк Банд-е-Амір став першим національним парком Афганістану у 2009 році та був популярним серед сімей.

На заборону вже відреагували міжнародні організації.

“Не задовольняючись тим, що позбавляють дівчат і жінок освіти, роботи та вільного пересування, таліби також хочуть забрати у них парки та спорт, а тепер навіть природу, як ми бачимо з останньої заборони жінкам відвідувати Банд-е-Амір”, – заявила Хізер Барр, заступник директора з прав жінок Human Rights Watch.

Раніше таліби заборонили дівчатам відвідувати школу після шостого класу. Також вони позбавили їх права працювати на місцеві та неурядові організації.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.