Румунія придбає у Франції військові кораблі для посилення своїх позицій у Чорному морі
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 28 березня, Верховна рада оборони Румунії затвердила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій у Чорному морі та на східному фланзі НАТО.
У виданні зазначили, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році розірвала угоду з французькою компанією Naval Group.
Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії та модернізацію двох фрегатів на суму 1,2 млрд євро. Однак угода була затримана спершу через юридичні проблеми, а згодом через невдачу в досягненні порозуміння з молодшим партнером щодо зростання витрат.
“Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій”, – йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.
Зазначається, що військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. У 2024 році Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП, порівняно з поточними 2,2%.
Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати країни можуть поступово досягти 3% від ВВП протягом одного-двох років.
- Парламент Румунії ухвалив проєкт закону, який дозволить її армії збивати безпілотники, які порушуватимуть повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
В одному з сіл Білгород-Дністровського району Одеської області поліціянти затримали 36-річну жінку за підозрою в катуванні 5-річного сина.
Правоохоронці Київщини проводять перевірку щодо жорсткого поводження з твариною.
В Миколаївській області внаслідок російської атаки загорілося поле з пшеницею та суха трава на відкритій території. Площа пожежі склала 10 га.
У Сумах зросла кількість постраждалих унаслідок ранкової атаки РФ по місту.
Вперше в історії України арештовані криптоактиви передали в управління державі. Йдеться про понад 8,3 млн USDT – це понад 372 млн грн.