Румунія приєдналася до гарантій безпеки G7 для України

Джерело: пресслужба МЗС Румунії

Під час телефонної розмови з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску повідомила, що країна приєдналася до Декларації країн “Великої сімки” щодо гарантій безпеки для України, про які оголосили у межах липневого саміту НАТО у Вільнюсі.

Як повідомляється, очільники румунської та американської дипломатії засудили нещодавні російські удари по цивільним громадянам, а також по річковій і морській інфраструктурі.

Вони домовилися про “тісну координацію з із союзниками-однодумцями” задля продовження підтримки України в довгостроковій перспективі, зокрема у питаннях експорту зерна.

Також Одобеску презентувала своєму колезі заходи, передбачені в короткостроковій і середньостроковій перспективі для підтримки транзитних потужностей для сільськогосподарської продукції з України.

ДОВІДКОВО. 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.