«Русскій воєнний флот — до дна!»: Укрпошта випустила нову марку
- Фото: Укрпошта
- Фото: Укрпошта
- Фото: Укрпошта
Джерело: Укрпошта
Сьогодні, 8 травня, Укрпошта офіційно ввела в обіг поштову марку “русскій воєнний флот – до дна!”, випуск якої здійснено за підтримки ВМС ЗСУ.
Нова марка є третьою в легендарній серії поштових марок воєнного часу “русскій воєнний корабель … !”, і символізує очищення Чорного моря від російських кораблів.
Нова “пророча” марка від Укрпошти “русскій воєнний флот – до дна!” містить зображення кораблів, які є найбільш вагомою втратою ворога за два роки повномасштабного вторгнення. Всі вони були потоплені, пошкоджені та виведені з ладу завдяки Силам безпеки та оборони України.
Зображений під прицілом ворожий сторожовий крейсер “Адмірал Макаров” поки що залишається неушкодженим. Але саме він може стати наступною ціллю, адже метою українських оборонців є повна відсутність військових кораблів РФ в Азово-Чорноморському регіоні.
Тираж марки – 1 000 000 примірників. Номінал марки – F (відповідає тарифу на пересилання внутрішніх реєстрованих листів без оголошеної цінності (рекомендованих) масою до 50 грамів і поштових карток, еквівалент – 30 грн. Кількість марок в аркуші – 4.
Художником марки став Віктор Грудаков. На поштовому випуску також використано шрифт UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.
“Ми всі пам’ятаємо, як на наступний день після введення в обіг марки “русскій воєнний корабель, іді…!”, ЗСУ забезпечили відправлення ворожого крейсеру “Москва” у заданому напрямку. Сподіваємось, що і марка “русскій воєнний флот – до дна!” стане “пророчою” і врешті-решт весь російський флот опиниться на дні, де йому і місце, а наше Чорне море очиститься від російської навали. Зараз на марці зображені знищені російські кораблі, які стали найбільшим збитком для ворожого флоту. І навіть це скорочене кладовище з російського брухту ледь вмістилося на зображення марки”, – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.
- “Укрпошта” у співпраці з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості випустять марку, присвячену працівникам оборонно-промислового комплексу України.
- “Укрпошта” ввела в обіг марку “Міста Героїв. Охтирка”, присвячене місту на Сумщині.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.


