Риба-крапля позбулася слави «найпотворнішої у світі» і стала «рибкою року» у Новій Зеландії

Джерело: CNN

Риба-крапля, створіння з желатиновим тілом, котру в 2013 році визнали “найпотворнішою у світі”, пережила дивовижне перевтілення. Тепер ця морська істота отримала титул “рибки року” в Новій Зеландії, перемігши в конкурсі, метою якого є покращення обізнаності про морське життя країни та її крихку екосистему.

Блобфіш — морська риба, яка росте до 30 сантиметрів і має вигляд великої бульбашки з блідим желатиновим тілом, обвислою шкірою, великим носом і очима, що постійно дивляться вгору.

Згідно з даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), риба мешкає переважно в районі південного сходу Австралії та Тасманії на глибинах від 600 до 1200 метрів.

Голосування за “рибу року” проводилося на сайті некомерційної організації Mountains to Sea протягом двох тижнів, з 1 по 16 березня, і в ньому взяли участь 5,583 особи. Переможець, який вважається вразливим видом, випередив свого найближчого конкурента — апельсинову рибу — майже на 300 голосів.

На думку організаторів конкурсу, апельсинова риба була лідером до останнього моменту, поки риба-крапля не отримала підтримку від новозеландської радіостанції More FM. Ведучі шоу Drive заявили: “Ми і люди Нової Зеландії вже не могли терпіти, як інші риби отримують всю увагу. Блобфіш усе своє життя чекав на свою чергу, терпляче сидячи на дні океану, і ми вирішили, що настав час дати йому шанс сяяти”.

Багато наших прісноводних та морських риб не зустрічаються більше ніде у світі. Зміна клімату і зміни в землекористуванні створюють серйозний тиск на наші водні ресурси, тому багато наших видів риб ризикують зникнути назавжди, — пояснюють ідею конкурсу організатори.

21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.

За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.

У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.

Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.

Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.