Римо-католицька архієпархія Нью-Йорка засудила похорон захисниці трансгендерів у соборі

Джерело: CNN

Римо-католицька архієпархія Нью-Йорка засудила похорон захисниці трансгендерів та секс-працівників Сесилії Джентілі, який відбувся минулого тижня у соборі Святого Патріка.

На похорон 52-річної Джентілі – яка померла 6 лютого – прийшло понад 1000 осіб. Джентілі, яка народилась в Аргентині, у дитинстві відвідувала католицькі служби у рідній країні, однак згодом стала свідомою атеїсткою.

Друзі та родичі Джентілі назвали її похорон у соборі “знаковим” та “історичним”, а організатори похорону зазначили, що Джентілі, імовірно, перша трансгендерна людина, церемонія похорону якої відбулась у соборі.

Ті, хто прийшов на похорон Джентілі, були у червоних сукнях з пір’ями, панчохах у сітку та мереживних фатах. Вони молились Богу за захист трансгендерів. Один з відвідувачів похорону назвав Джентілі – колишню секс-працівницю – “Святою Цецилією” та “Матір’ю всіх повій”.

Коли про похорон Джентілі повідомили у ЗМІ, деякі католики та консервативні групи зреагували негативно. Зокрема старший керівник собору Святого Патріка сказав, що його обманули щодо проведення служби.

“Собор знав тільки те, що сім’я і друзі просили відспівати католика. Ми поняття не мали, що наші молитви будуть принижені таким святотатським та оманливим чином”, – заявив настоятель собору преподобний Енріке Сальво

Він додав, що ситуацію погіршує те, що скандал стався напередодні Великого посту, “щорічної сорокаденної боротьби з силами гріха та темряви”.

Аби спокутувати похорон Джентлі, собор запропонував провести службу “відшкодування”.

Своєю чергою організатори похорону повідомили, що вирішили відспівати Джентілі у соборі Святого Патріка, тому що вважали, що його велич була належною даниною її спадщині, оскільки вона захищала найбільш маргіналізованих людей у суспільстві.

Родина Джентілі також різко розкритикувала відповідь архієпархії, охарактеризувавши її похорон як “історичний виклик лицемірству церкви та ненависті до транссексуалів”.

“Єдиний обман, присутній у соборі Святого Патріка, полягає в тому, що він претендує на те, щоб бути гостинним місцем для всіх”, – наголосили рідні Джентілі.

  • Папа Римський Франциск став на захист Ватикану щодо рішення про благословення одностатевих пар. Водночас понтифік пояснив, що Ватикан схвалює не спосіб життя одностатевих пар – який церква вважає гріховним – а людей, які прагнуть наблизитись до Бога.
  • 20 жовтня 2023 року співачка Христина Соловій та музикант і соліст гурту “Жадан і Собаки” Сергій Жадан випустили новий кліп на пісню “Серце”, зйомки якого частково відбувалися у храмі святого Андрія у Львові.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.