Санкції США не вплинули на експорт нафти з головного російського порту – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Експорт нафти з головного тихоокеанського термінала Росії залишається стабільним, оскільки вантажовідправники і трейдери працюють в обхід нових санкцій США.
За даними Bloomberg і Kpler, з 30 січня по 16 лютого 16 танкерів транспортували нафту ВСТО (Східносибірсько-Тихоокеанський сорт), і жоден із них не потрапив під санкції США. Половина суден вперше працювала з цим сортом нафти.
Більшість нових танкерів ходили під “зручними прапорами” Панами, Островів Кука, Сьєрра-Леоне та Джибуті.
Практично всі постачання прямували до Китаю, зокрема в порти Дундін, Хуейчжоу та Дунцзякоу. Власниками більшості суден є компанії з Шанхаю, Гонконгу та Сейшельських островів.
Зазначається, що ставки фрахту на маршруті Козьміно – Азія підскочили після введення останніх санкцій США, однак потім пішли на спад. Наразі плата за триденний-п’ятиденний рейс до Китаю становить близько 5 млн дол. США. Це більше, ніж 1,5 млн дол. до 10 січня, але менше, ніж у пік, зауважує видання.
- Країни “Великої сімки” розглядають можливість додаткового посилення санкцій щодо російської нафти, повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт доручення, підготовлений для міністрів фінансів G7.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.
На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).
Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.
Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.