СБУ і Нацполіція затримали диверсанта, який закладав вибухівку на АЗС у Харкові

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки України і Національна поліція затримали диверсанта з ГРУ РФ, який планував підірвати декілька АЗС у Харкові та інших областях України.

Диверсант мав намір використовувати саморобні вибухові пристрої, які він зберігав у спеціально облаштованому сховищі в одному з лісових масивів Харківщини.

Зазначають, що, відповідно до плану російської воєнної розвідки, вибухи на АЗС повинні були призвести до численних жертв серед мирного населення і спричинити паніку в прикордонних областях.

Зловмисника затримано “на гарячому” – в момент, коли він готувався закласти вибуховий пристрій під газовий резервуар на одній з автозаправних станцій в Харкові.

Під час затримання вибуховий пристрій, який складався з 2,5 кілограма пластиду та годинникового механізму з електродетонатором, одразу деактивували.

Фото: СБУ

Додатково виявлено докази, що зв’язували затриманого з іншими диверсіями на Харківщині, включаючи підрив залізничної колії та вибухи на двох місцевих АЗС.

За даними слідства, виявилося, що затриманий був колишнім працівником розформованої міліції, який намагався повернутися на колишню посаду через суд. Після російського вторгнення в Україну, його дистанційно звербували представники російської військової розвідки.

Під час обшуків у нього виявляли майже 5 кілограмів пластиду, детонатори, годинниковий механізм для вибухового пристрою, дві бойові гранати Ф-1 та РГД-5, револьвер та майже 900 000 гривень у готівковій формі.

Фото: СБУ

Слідчі СБУ планують повідомити затриманому про підозру за статтею 113 і статтею 263 Кримінального кодексу України. За такі злочини зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.