СБУ нейтралізувала чергову мережу проросійських агітаторів: затримано п’ятьох осіб

Джерело: Служба безпеки України

Працівники СБУ викрили ще п’ятьох прокремлівських агітаторів у різних регіонах країни. Один із затриманих вже отримав реальний термін ув’язнення.

Затримані вихваляли російських військових, виправдовували їхні воєнні злочини та закликали до окупації всієї України.

Зокрема, на Одещині за матеріалами СБУ шість років тюрми отримав прихильник РФ, який перебував на постійному зв’язку з генерал-полковником Ігорем Ільяшем – заступником директора Росгвардії.

Як встановило розслідування, засуджений товаришував із ним ще з юних років, коли вони разом проживали в Одесі. Під час телефонних розмов з Ільяшем той закликав до захоплення міста та всієї території України.

Крім того, фігурант “зливав” російському генералу актуальну інформацію про наслідки ворожих ударів по обласному центру.

У Києві викрили ворожого агітатора, який поширював прокремлівські наративи під виглядом журналіста та правозахисника. Він закликав ухилятися від мобілізації та намагався дискредитувати Сили безпеки та оборони.

Для цього створював на вулицях міста та в громадських приймальнях держустанов штучні конфліктні ситуації з правоохоронцями та військовими. Свої провокації зловмисник записував на камеру мобільного телефону. Потім це відео викладав на YouTube-каналі та власних сторінках у соцмережах із загальною аудиторією понад 12 тис. користувачів.

У Черкаській області на підривній діяльності викрито працівницю місцевого підрозділу “Укрзалізниці”. Фігурантка поширювала кремлівські фейки про війну РФ проти України серед своїх колег та знайомих.

Серед іншого – вона героїзувала окупантів та поширювала дезінформацію про військовослужбовців Сил оборони.

За даними слідства, жінка переїхала на Черкащину з тимчасово окупованої частини території Луганської області навесні 2022 року. Згодом вона почала шукати способи виїзду до країни-агресора, де у неї проживали родичі, які підтримували повномасштабне вторгнення РФ.

На Полтавщині викрито ще двох ворожих агітаторок, які на власних сторінках у соцмережах підтримували окупацію України.

Також у своїх дописах фігурантки намагалися дискредитувати Сили оборони та глорифікували “русский мир”.

За викритими фактами тривають розслідування для притягнення до відповідальності винних осіб.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.