СБУ затримала на хабарі чиновницю податкової служби та митників з трьох областей України

Джерело: Служба безпеки України
Служба безпеки України викрила корупційну схему чиновниці Державної податкової служби в Одеській області та ліквідувала нові корупційні схеми на митницях Одеси, Львова та Житомира.
Затримали чотирьох митників, а чиновниці з податкової повідомлено про підозру.

Фото: Служба безпеки України
Керівниця одного з підрозділів Південного управління Державної податкової служби вимагала 5 000 доларів США хабаря від місцевого підприємця за обіцянку відновити його підприємницьку діяльність, попри ризики у звітних документах. Їй пред’явлено підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).
Також СБУ затримала співробітників митниці, які за отриманий хабар виправдовували бізнесменів, допомагаючи їм “за прискореною процедурою” ввозити свої товари та уникати сплати обов’язкового імпортного платежу.

Фото: Служба безпеки України
В Одесі затримали заступника начальника управління місцевого підрозділу Держмитслужби, який “занижував” митну вартість імпортної продукції. Щомісяця за цією схемою проводив майже 100 товарних контейнерів, кожен з яких “оцінював” у 500 доларів США.

Фото: Служба безпеки України
У Львові затримали головного державного інспектора митного поста “Краківець”, який вимагав гроші за невтручання у бюрократичні процедури під час митного оформлення міжнародних відправлень. Якщо відмовлялись платити хабар, він погрожував додатковими перевірками та затягуванням термінів митного контролю.

Фото: Служба безпеки України
У Житомирі очільниця місцевої митниці та її підлеглий, начальник відділу контролю митної вартості, постануть перед судом за підозрою у створенні організованої злочинної групи та одержанні хабарів від підприємців за “безперешкодний” імпорт іноземних товарів в Україну.
За всіма викритими фактами тривають розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.
- Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, із врахуванням безпекових аспектів.
- 5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Депутати також вирішили притягати до відповідальності тих, хто не подасть декларацію у встановлений термін.
- Президент Литви Ґітанас Науседа висловив думку, що випадки скандалів із корупцією в Україні відчутно впливають на країни Заходу у питаннях постачання зброї Києву.
- Заступник командира 3-ої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін наголосив на важливості викриття корупціонерів та притягнення їх до відповідальності.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.
Міністерство Талібану з пропаганди чеснот та запобігання пороку оголосило гру в шахи харамом (гріхом).