Сенатор США: уряди шпигують за користувачами Apple і Google за допомогою push-сповіщень

Джерело: Reuters

Сенатор США Рон Вайден заявив, що уряди стежать за користувачами смартфонів за допомогою push-сповіщень їхніх програм.

У листі до міністерства юстиції він заявив, що іноземні чиновники вимагають дані від Google та Apple. 

У додатках є push-сповіщення, які сповіщати користувачів смартфонів про вхідні повідомлення, екстрені новини та інші оновлення. Користувачі часто не усвідомлюють, що майже всі такі сповіщення проходять через сервери Google й Apple.

Вайден сказав, що це дає двом компаніям унікальне уявлення про трафік, що надходить від цих додатків до їхніх користувачів, і, своєю чергою, ставить їх “в унікальну позицію для сприяння урядовому нагляду за тим, як користувачі використовують певні додатки”. 

Він звернувся до міністерства юстиції США з проханням “скасувати або змінити будь-яку політику”, яка перешкоджала публічним обговоренням шпигунства за допомогою push-повідомлень.

У заяві Apple заявила, що лист Вайдена дав їм можливість поділитися з громадськістю більш детальною інформацією про те, як уряди контролюють push-повідомлення.

“У цьому випадку федеральний уряд заборонив нам ділитися будь-якою інформацією. Тепер, коли цей метод став загальнодоступним, ми оновлюємо наші звіти про прозорість, щоб деталізувати такі запити”, – йдеться в заяві компанії. 

У міністерстві юстиції не відповіли на повідомлення з проханням прокоментувати стеження за push-повідомленнями. У компанії Google не відповіли на запит про коментар.

Традицію приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.