Сенатор США: уряди шпигують за користувачами Apple і Google за допомогою push-сповіщень

Джерело: Reuters

Сенатор США Рон Вайден заявив, що уряди стежать за користувачами смартфонів за допомогою push-сповіщень їхніх програм.

У листі до міністерства юстиції він заявив, що іноземні чиновники вимагають дані від Google та Apple. 

У додатках є push-сповіщення, які сповіщати користувачів смартфонів про вхідні повідомлення, екстрені новини та інші оновлення. Користувачі часто не усвідомлюють, що майже всі такі сповіщення проходять через сервери Google й Apple.

Вайден сказав, що це дає двом компаніям унікальне уявлення про трафік, що надходить від цих додатків до їхніх користувачів, і, своєю чергою, ставить їх “в унікальну позицію для сприяння урядовому нагляду за тим, як користувачі використовують певні додатки”. 

Він звернувся до міністерства юстиції США з проханням “скасувати або змінити будь-яку політику”, яка перешкоджала публічним обговоренням шпигунства за допомогою push-повідомлень.

У заяві Apple заявила, що лист Вайдена дав їм можливість поділитися з громадськістю більш детальною інформацією про те, як уряди контролюють push-повідомлення.

“У цьому випадку федеральний уряд заборонив нам ділитися будь-якою інформацією. Тепер, коли цей метод став загальнодоступним, ми оновлюємо наші звіти про прозорість, щоб деталізувати такі запити”, – йдеться в заяві компанії. 

У міністерстві юстиції не відповіли на повідомлення з проханням прокоментувати стеження за push-повідомленнями. У компанії Google не відповіли на запит про коментар.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.