Сергій Плохій та Тімоті Снайдер отримали почесні докторські ступені Оксфорду

Джерело: пресслужба університету
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
Урочистості розпочались традиційною процесією від Ексетер-коледжу до Шелдоніанського театру, де від 1670 року проходить церемонія Encaenia. Перед врученням почесні доктори підписали книгу почесних ступенів у Divinity School.
Цьогорічні лауреати:
- Професор Сергій Плохій – професор української історії та директор Українського науково-дослідного інституту Гарвардського університету;
- Професор Тімоті Снайдер – історик Центральної Європи та Голодомору, професор Університету Торонто та радник Української історичної глобальної ініціативи;
- Клайв Майрі – британський журналіст та ведучий новин BBC;
- Лорд Мелвін Брегг – письменник, телеведучий, парламентар;
- Професор Колм Тойбін – ірландський письменник, номінант на Букерівську премію;
- Сер Мо Фараху – британський легкоатлет, чотириразовий олімпійський чемпіон;
- Професор Роберт Лангер – науковець і співзасновник Moderna;
- Професор Ервін Негер – німецький біофізик, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини (1991).
Окрім почесних ступенів, відзначили також студентів за видатні академічні досягнення, зокрема за найкращі результати з медицини, економіки, історії мистецтв і математики.
Довідка. Сергій Плохій – український та американський історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті, де він також обіймає посаду директора Гарвардського українського наукового інституту. Один з провідних спеціалістів з історії Східної Європи. Член Українського ПЕН. Є членом наукової ради “Українського історичного журналу”.
Сергій Плохій є автором більше десятка книг з історії України та Східної Європи. Входить до складу наукової ради Українського історичного журналу.
У 2002-2005 роках книги Сергія Плохія вигравали перший приз Американської асоціації Українських студій (American Association for Ukrainian Studies); 2009 – премія Американської асоціації сприяння слов’янським дослідженням (“Early Slavic Studies Association Distinguished Scholarship Award”); 2015 – Премія Лайонела Ґелбера (Канада) за найкращу англомовну книжку 2014 року з історії міжнародних відносин “The Last Empire: The Final Days of the Soviet Union”; 2015 – Премія фундації Антоновичів; 2018 – Національна премія України імені Тараса Шевченка (за книгу “Брама Європи”); 2018 – британська Премія Бейлі Ґіффорд у галузі документалістики (за книгу “Чорнобиль. Історія трагедії”).
Тімоті Снайдер – американський дослідник історії Центрально-Східної Європи, України, СРСР та Голокосту. Є постійним членом Інституту гуманітарних наук у Відні. Автор книг “Про свободу”, “Шлях до несвободи. Росія, Європа, Америка”, “Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним”.
- Президент Володимир Зеленський підписав указ про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2025 рік. Відзнаку отримали діячі культури, мистецтва, літератури та журналістики.
- Американський історик Тімоті Снайдер у своїй статті аналізує, чому перемога України у війні з Росією є критично важливою для майбутнього світового порядку. Він наголошує, що Україна вже продемонструвала свою силу та стійкість, зруйнувавши міфи про “непереможність” Росії та її військової машини.
- Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.