Ще два корпуси на території Нижньої лаври повернули під контроль держави

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Комісія Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” повернула у державне користування 63-й та 64-й корпуси на території Нижньої лаври.

Там розташовувалися Київська духовна академія та семінарія УПЦ МП. Вони звільнили приміщення заповідника.

За словами в.о. директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максима Остапенка, вже 13 об’єктів із близько 40 повноцінних споруд, якими користувався монастир, повернуто під контроль держави.

У користування УПЦ МП загалом було передано 79 об’єктів, серед яких є також і підпірні стінки, замощення, МАФи.

Нагадаємо, 29 березня 2023 року Заповідник розірвав договір про безоплатне користування майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир). Розірвання договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому.

Зазначимо, що 10 серпня Господарський суд Києва ухвалив рішення, яким зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” шляхом їх повернення.

Мовиться про 79 об’єктів Нижньої лаври.

Виконавчий комітет Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) дозволив спортсменам всіх вікових груп з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях.

Уночі 27 червня Україна втратила винищувач МіГ-29. Пілот встиг катапультуватись.

В одному з сіл Білгород-Дністровського району Одеської області поліціянти затримали 36-річну жінку за підозрою в катуванні 5-річного сина.

Правоохоронці Київщини проводять перевірку щодо жорсткого поводження з твариною.

В Миколаївській області внаслідок російської атаки загорілося поле з пшеницею та суха трава на відкритій території. Площа пожежі склала 10 га.