Ще два корпуси на території Нижньої лаври повернули під контроль держави

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Комісія Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” повернула у державне користування 63-й та 64-й корпуси на території Нижньої лаври.

Там розташовувалися Київська духовна академія та семінарія УПЦ МП. Вони звільнили приміщення заповідника.

За словами в.о. директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максима Остапенка, вже 13 об’єктів із близько 40 повноцінних споруд, якими користувався монастир, повернуто під контроль держави.

У користування УПЦ МП загалом було передано 79 об’єктів, серед яких є також і підпірні стінки, замощення, МАФи.

Нагадаємо, 29 березня 2023 року Заповідник розірвав договір про безоплатне користування майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир). Розірвання договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому.

Зазначимо, що 10 серпня Господарський суд Києва ухвалив рішення, яким зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” шляхом їх повернення.

Мовиться про 79 об’єктів Нижньої лаври.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

У неділю, 19 травня, гелікоптер, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі, зазнав аварії. Невдовзі стало відомо, що внаслідок авіакатастрофи загинули всі пасажири. Світові лідери висловив свої співчуття у зв’язку із загибеллю Раїсі.

Цього тижня українці можуть насолоджуватися теплою погодою. Очікується підвищення температур до +20…+27 градусів, але в деяких регіонах разом зі спекою прийдуть і опади.

П’ять років тому, 20 травня 2019-го, Володимир Зеленський офіційно став президентом України.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.