ШІ може передбачати майбутній стан здоров’я пацієнтів – дослідження

Джерело: Sky News

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в The Lancet Digital Health, штучний інтелект (ШІ) може бути використаний для прогнозування стану здоров’я пацієнта в майбутньому.

Інструмент штучного інтелекту Foresight, належить до того ж сімейства моделей ШІ, що й ChatGPT, але навчався з використанням інформації з електронних записів Національної  служби охорони здоров’я Англії (NHS).

Дослідники навчили три різні моделі Foresight, використовуючи дані понад 811 000 пацієнтів з двох фондів NHS у Лондоні та загальнодоступний набір даних у США.

Дослідники надали моделі 10 можливих розладів, яких пацієнт може зазнати в майбутньому, на основі їхніх записів.

Використовуючи дані лікарень NHS, Foresight вдалося правильно визначити стан у 68% і 76% випадків. Він був точним у 88% випадків, якщо використовувати дані США.

Науковий співробітник у галузі медичної інформатики, біостатистики та медичної інформатики в KCL і перший автор дослідження Желько Кралевич сказав, що результати свідчать, що інструмент “може досягти високого рівня точності в прогнозуванні траєкторій здоров’я пацієнтів, демонстрація цього може бути цінним інструментом для сприяння прийняттю рішень і інформування про клінічні дослідження”.

Наразі дослідницька група шукає більше лікарень для участі в розробці Foresight 2, яка, за словами авторів дослідження, буде “точнішою мовною моделлю”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.