Шість зрадників, що воювали на боці РФ, отримали по 15 років за ґратами

Джерело: СБУ

Шість зрадників отримали 15 років тюремного ув’язнення за участь у війні на боці Росії.

Вони намагалися прорвати оборону ЗСУ на Покровському та Торецькому напрямках, але потрапили в полон під час боїв восени цього року.

Один із бойовиків потрапив у полон вже вдруге. Уперше це сталося у 2022 році, але його майже одразу обміняли. Другий раз він потрапив у полон після того, як російські війська залишили його без боєприпасів на полі бою.

Усі засуджені – жителі тимчасово окупованих територій Донецької області, які добровільно долучилися до окупантів.

Серед засуджених:

  • Колишній співробітник “Беркута”, що приєднався до російських окупантів ще в 2014 році, брав участь у боях проти сил АТО. Під час повномасштабної війни став командиром розвідувального відділення 7-ї мотострілецької бригади РФ, брав участь у захопленні Світлодарська та штурмі Торецька.
  • Колишній працівник Горлівського локомотивного депо, що в березні 2023 року підписав контракт з Міноборони РФ, став кулеметником 1-ї окремої мотострілецької бригади РФ і воював на передовій.
  • Ще один зрадник потрапив у полон під час бою в районі селища Дачне. Тоді він перебував у складі 132-ї мотострілецької бригади збройних сил Росії.
  • Інші три зрадники воювали у складі 1-го армійського корпусу РФ. Вони брали участь в атаках на ЗСУ за допомогою дронів-камікадзе під селищем Нью-Йорк.

Усіх шістьох визнали винними у державній зраді та колабораційній діяльності.

  • В Івано-Франківській області двох українців засуджено до 15 років ув’язнення за участь у терористичній організації та державну зраду. Суд також призначив їм конфіскацію майна.
  • На Харківщині 64-річну жительку Ізюмського району засудили до шести років ув’язнення за передачу російським військовим інформації про розташування українських сил на Лиманському напрямку.
  • Івано-Франківський міський суд визнав мешканця Донеччини винним у державній зраді та колабораційній діяльності. Він добровільно підписав контракт на службу у Слов’янській бригаді “ДНР”.

Триває 1586-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.