Шольц має намір відновити перемовини з Путіним
Джерело: ARD Mediathek
Канцлер Німеччини Олаф Шольц планує відновити переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Востаннє їхній діалог відбувся у грудні 2022 року.
Шольц заявив, що має намір поговорити з Путіним “у відповідний час”, але зауважив, що діятиме не самостійно, а у співпраці з іншими політиками. Він додав, що відновлення діалогу вимагатиме багатьох контактів і консультацій з іншими сторонами.
Канцлер також наголосив на необхідності обговорення цього питання з Україною, зазначивши, що перемовини з Путіним плануються, проте точний час їх проведення поки що не визначено. На запитання, коли саме можуть відбутися ці переговори, Шольц відповів: “Незабаром”.
Нагадаємо, що після останнього контакту Шольца з Путіним у 2022 році, інші західні лідери, зокрема президент США Джо Байден і президент Франції Емманюель Макрон, також не спілкувалися з Путіним.
Раніше представник німецького уряду Штеффен Гебештрайт повідомляв, що Шольц готовий відновити контакт за умови, що переговори можуть принести конкретні результати. Наприкінці 2023 року Шольц заявляв, що діалог можливий лише за умови повного виведення російських військ з території України.
- Рішення щодо закінчення війни можна знайти виключно спільно з Україною, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц за підсумками неформального саміту ЄС у Будапешті.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився підтримати основні пункти “плану перемоги” Володимира Зеленського через побоювання з приводу подальшої ескалації конфлікту.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.