Шольц та Макрон пообіцяли Україні подальшу військову допомогу

Джерело: Олаф Шольц/X

Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.

Ми єдині у думці, що Україна може покластися на нас, Україна може покластися на Європу, ми її не підведемо, – заявив Шольц після закінчення переговорів з Макроном у Берліні.

Канцлер Німеччини також прокоментував підсумки телефонної розмови Трампа й Путіна. За словами Шольца, припинення атак на енергетичну інфраструктуру, оголошене після розмови президентів США і РФ, може стати “важливим першим кроком”, проте метою має бути виключно “абсолютне припинення вогню”.

Глава Кремля Володимир Путін після телефонної розмови з президентом Трампом зажадав зупинити постачання західної зброї українським збройним силам і обмін розвідданими як умову припинення вогню. 

Шольц акцентував, що “очевидно, що підтримка США є і залишається важливою”. Тому наголосив канцлер, “дуже важливо, щоб Вашингтон також продовжував військову підтримку України”.

Своєю чергою, Макрон наголосив на необхідності перемир’я, котре можна було б проконтролювати. Крім того, додав він, необхідні гарантії безпеки для України та участь Києва у мирних переговорах. Олаф Шольц підтримав його заяву, закликавши не приймати жодних рішень “за спиною України”.

Раніше Володимир Зеленський наголосив на тому, що Україна завжди підтримувала концепцію тиші в небі, на морі та зупинення ударів по енергетичній інфраструктурі. Це були основні пропозиції Києва, які неодноразово озвучувались на міжнародних платформах як важливий крок до мирного врегулювання конфлікту. Разом з тим, глава РФ Володимир Путін намагається всіляко маніпулювати питанням миру, ставлячи ультиматуми.

У заяві Білого дому мовиться, що Путін і Трамп домовилися про “енергетичне та інфраструктурне припинення вогню” і про початок переговорів про “морське перемир’я в Чорному морі, повне припинення вогню і постійний мир”.

Переговори на Близькому Сході розпочнуться “негайно”, заявив Білий дім, не уточнивши, хто очолить переговори.

Обидва лідери погодилися, що майбутнє з поліпшеними двосторонніми відносинами між США і Росією має величезні перспективи. Це включає в себе величезні економічні угоди і геополітичну стабільність після досягнення миру, – повідомляють у США.

Згодом президент США опублікував пост у соцмережі TruthSocial.

Моя сьогоднішня телефонна розмова з президентом Росії Путіним була дуже хорошою і продуктивною. Ми домовилися про негайне припинення вогню на всіх об’єктах енергетики та інфраструктури, з розумінням того, що ми будемо швидко працювати над повним припиненням вогню і, врешті-решт, над завершенням цієї жахливої війни між Росією та Україною. Ця війна ніколи б не розпочалася, якби я був президентом! Було обговорено багато елементів мирного договору, включаючи той факт, що тисячі солдатів гинуть, і президент Путін, і президент Зеленський хотіли б, щоб це закінчилося. Цей процес зараз в повній силі, і ми, сподіваємось, заради Людства, зробимо цю роботу!, – написав Трамп.

Тоді як Кремль повідомив, що Путін у розмові з Трампом “підтвердив принципову прихильність до мирного вирішення війни в Україні”.

Окрім того, в РФ повідомили, що 19 березня між російською та українською сторонами планують здійснити обмін полоненими 175 на 175 осіб. Про це нібито також заявив Путін Трампу.

Згідно з заявою Кремля, глава РФ підтримав ідею про взаємну відмову на 30 днів від ударів по енергетичній інфраструктурі і дав таку команду військовим.

Разом з тим, господар Кремля висунув умови очільнику Білого дому стосовно необхідності зупинити мобілізацію України і переозброєння ЗСУ у разі припинення вогню.

Раніше Трамп у своїй соцмережі Truth Social повідомив, що низка елементів угоди про мир в Україні вже узгоджені з РФ.

Водночас екскомандувач армією США в Європі Бен Годжес розкритикував мирний план американського президента Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні. Він описав його як “капітуляцію” Києва перед Москвою.

Натомість у ЗМІ пишуть, що Путін погодиться на 30-денне перемир’я лише у тому випадку, якщо у цей час союзники не постачатимуть озброєння Україні.

  • У мережі поширили повідомлення, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що вступ України до НАТО більше не розглядається.
  • Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер ввечері 17 березня поговорив з президентом США Дональдом Трампом про війну РФ проти України.
  • На думку аналітиків ISW те, що російський президент Володимир Путін затримує відповідь на пропозицію 30-денного припинення вогню, ймовірно, дало йому змогу досягти превентивних поступок від президента США Дональда Трампа.

За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.

Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.

Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.

20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”. 

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.