Шольц та Шмигаль обговорили повернення переселенців в Україну
Джерело: Денис Шмигаль в інтерв’ю ntv
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.
Ми обговорювали з канцлером Шольцем, що повністю зацікавлені у поверненні до нашої країни всіх українців, котрі тікали у перші дні війни. Усіх українських біженців палко вітають в Україні, під час або після війни, ми чекаємо на цих людей, – повідомив Шмигаль.
Київ уже обговорив із федеральним урядом Німеччини технічні деталі повернення. Глава уряду запевнив, що сторони домовилися працювати спільно і знайти рішення, щоб якнайшвидше повернути всіх українців додому. Деталей домовленостей Шмигаль не розголошував.
Зауважимо, нещодавно в Україні створили Міністерство національної єдності. Главою призначили Олексія Чернишова. Основним завданням відомства буде робота щодо повернення в Україну переселенців. За оцінками Чернишова, з України через війну поїхали від 8 до 10 млн українців.
Водночас як саме відомство стимулюватиме українців повертатись поки що невідомо. Разом з тим, кількість біженців, які мають намір повертатися в Україну, поступово зменшується. Згідно з опитуванням ООН, їхня частка зменшилася з 77% до 65% проти 2023 року.
Нині у Німеччині перебуває близько 1,18 мільйона українських переселенців.
Додамо, раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зауважив, що гроші, які мали б піти на соціальні виплати українським біженцям у Німеччині, слід віддавати на оборону України.
Своєю чергою, Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.
- Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть. Це пов’язано з еміграцією, падінням народжуваності та втратами на війні.
- Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
- У вересні Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.