Шольц та Шмигаль обговорили повернення переселенців в Україну

Джерело: Денис Шмигаль в інтерв’ю ntv

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.

Ми обговорювали з канцлером Шольцем, що повністю зацікавлені у поверненні до нашої країни всіх українців, котрі тікали у перші дні війни. Усіх українських біженців палко вітають в Україні, під час або після війни, ми чекаємо на цих людей, – повідомив Шмигаль.

Київ уже обговорив із федеральним урядом Німеччини технічні деталі повернення. Глава уряду запевнив, що сторони домовилися працювати спільно і знайти рішення, щоб якнайшвидше повернути всіх українців додому. Деталей домовленостей Шмигаль не розголошував.

Зауважимо, нещодавно в Україні створили Міністерство національної єдності. Главою призначили Олексія Чернишова. Основним завданням відомства буде робота щодо повернення в Україну переселенців. За оцінками Чернишова, з України через війну поїхали від 8 до 10 млн українців.

Водночас як саме відомство стимулюватиме українців повертатись поки що невідомо. Разом з тим, кількість біженців, які мають намір повертатися в Україну, поступово зменшується. Згідно з опитуванням ООН, їхня частка зменшилася з 77% до 65% проти 2023 року.

Нині у Німеччині перебуває близько 1,18 мільйона  українських переселенців.

Додамо, раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зауважив, що гроші, які мали б піти на соціальні виплати українським біженцям у Німеччині, слід віддавати на оборону України.

Своєю чергою, Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.

  • Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть. Це пов’язано з еміграцією, падінням народжуваності та втратами на війні.
  • Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
  • У вересні Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.