Шотландські жінки змушені їздити до Англії, щоб зробити аборт на пізньому терміні

Джерело: The Guardian

Активісти в Шотландії звинуватили міністрів у тому, що ті не виконують свої юридичні й моральні обов’язки, оскільки все більше жінок не можуть отримати доступ до абортів на пізньому терміні на території країни.

Як розповіли у виданні, зараз жоден із 14 регіональних медичних органів Шотландії не надає послуг із переривання вагітності після 20 тижнів, за винятком окремих випадків – таких як важкі патології плода або загроза життю жінки.

Примітно, що уряд Шотландії пообіцяв усунути цю “явну нерівність” ще три роки тому, а британське законодавство дозволяє аборт до 24 тижнів за широким спектром підстав.

За словами активістів, ситуація є наслідком системної стигматизації пізніх абортів, а керівництво NHS (Національної служби охорони здоров’я) не хоче надавати ці послуги, якщо причини переривання вагітності не є винятково медичними, а, наприклад, соціальними.

У таких випадках жінки змушені звертатися до благодійної організації British Pregnancy Advisory Service (BPAS) і їхати до клінік в Англії. Хоча більшість абортів у Шотландії проводять задовго до 20-го тижня, деякі жінки потребують цієї процедури пізніше з різних причин.

“Переважна більшість жінок, які хочуть зробити аборт після 20 тижнів, є надзвичайно вразливими. Вони могли не звернутися до служб раніше через проблеми із залежністю, через те, що постраждали від домашнього насильства, або тому, що вони дуже молоді й бояться сказати родині про вагітність”, – сказала активістка за права на аборт і співзасновниця організації Back Off Scotland Люсі Грів.

Так, у 2024 році 88 жінок зі Шотландії скористалися послугами клінік BPAS в Англії, тоді як у 2023 році таких було 67.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.