«Шрифтова абетка української ідентичності» перемогла на конкурсі European Design Awards

Джерело: сайт конкурсу

На щорічному європейському конкурсі у галузі комунікаційного дизайну European Design Awards переможцем у категорії Integrated Identity Application став український шрифт “Шрифтова абетка української ідентичності”. Крім того, він отримав головну нагороду Jury Prize.

“Кожна літера нашої абетки присвячена одному символу, без якого Україна не була б тією державою, яку ми знаємо, любимо та за яку стоїмо. На сторінках цього проєкту ви знайдете 33 події, постаті, символи та знаки, що супроводжували Україну на шляху до відновлення незалежності в 1991 році та підтримують нас у боротьбі за неї зараз”, – йдеться на сайті “Шрифтової абетки”.

Скриншот: сайт Abetkaua.com

За словами голови Projector Creative & Tech Online Institute Олександра Трегубова, журі одностайно визнало український шрифт переможцем.

У шрифті “Шрифтова абетка української ідентичності” кожна літера відображає важливий аспект української історії та культури.

Це стало можливим завдяки співпраці онлайн-інституту Projector і медіа Telegraph Design за підтримки Фундації “ЗМІН”. Серед символів української ідентичності, які увійшли до шрифту, – АН-“Мрія”, будинок “Слово”, символ волі, Голодомор, Іван Франко, тризуб Володимира Великого та багато інших.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.