Штучний інтелект вигадав «машину часу»: як поговорити із собою у майбутньому
Джерело: The Guardian
Чат-бот від дослідників ШІ все більше дивує новими можливостями – відтепер користувачі зможуть не просто ставити питання і отримувати на них відповіді. Штучний інтелект пішов далі і зовсім скоро ви зможете поспілкуватися із собою із майбутнього.
Future You – (саме так називається новинка) моделює Вас, але тільки у старшому віці – приблизно років у 60. Ваш “майбутній клон” зможе поділитися мудрістю, набутим життєвим досвідом і навіть генерувати правдоподібні синтетичні спогади. Дослідники стверджують, що розробка покликана мотивувати користувачів на прагнення позитивних змін, бо представлені у ній моделі вчать змінювати поведінкові парадигми на краще, що теоретично допоможе людям досягати успіху.
Як взаємодіяти із “ШІ-клоном”?
Усім охочим зазирнути у своє майбутнє доведеться спочатку пройти певне анкетування і відповісти на низку питань, які стосуватимуться друзів, родини, минулого досвіду. Із отриманих відповідей штучний інтелект створює портретне зображення, яке максимально нагадуватиме вас у 60-річному віці.
Далі Future You генерує синтетичні спогади, спираючись на передісторію. Фінальною частиною системи є сам чат-бот на базі GPT 3.5 від OpenAI, який представляє себе як потенційну старшу версію користувача, здатну розповісти про свій життєвий досвід.
Прикладів тестування такого винаходу не так багато, проте вже є й найбільш яскраві випадки, як от нещодавно із вчителькою біології. Вона запитала у бота, який момент в її кар’єрі буде найважчим, на що той відповів – що як для вчительки біології на пенсії, вона пригадує особливий момент, коли допомогла студенту, який погано вчився, покращити свої оцінки.
«Було так приємно бачити, як обличчя учня світилося гордістю та досягненням», – написав Future You .
Чи є сенс перейматися людству, і як вплине така новація на психологічний стан? Початкові випробування за участю 344 добровольців показали, що розмови з чат-ботом змушують людей відчувати себе менш тривожними і більш пов’язаними зі своїм майбутнім.
- Нагадаємо, вчителі інформатики із трьох областей України навчатимуться основ програмування Python, робототехніки та STEM освіти. Школи, вчителі яких пройшли навчання, безоплатно отримають нове обладнання для комп’ютерних класів.
Синоптикиня Наталка Діденко попередила, що у суботу, 14 грудня, в Україні очікується значне похолодання, однак триватиме воно недовго.
За повідомленням Повітряних сил під час масованої ракетно-дронової атаки 13 грудня ворог випустив по Україні 287 засобів повітряного нападу.
Українські прикордонники відбили спробу російської диверсійно-розвідувальної групи прорвати кордон у Харківській області.
В Запорізькій області внаслідок російського обстрілу поранено троє рятувальників.
США заборонять видавати візи близько 20 чинним грузинським посадовцям, які “відповідальні за підрив демократії у Грузії”.