Швеція планує витратити на військову підтримку України 7 млрд доларів протягом 3-х років

Джерело: Reuters

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

У Швеції погодили додаткову військову підтримку України на суму 7 млрд доларів, яка надаватиметься протягом трьох років з 2024 по 2026 включно.

“Щоб посилити підтримку України Швецією та збільшити довгострокову перспективу, уряд і Шведські демократи домовилися запровадити рамки військової підтримки України на 2024-2026 роки”, – мовиться у повідомленні.

7 млрд доларів будуть рівномірно розподілені на три роки. З урахуванням усієї іншої запропонованої допомоги, за ці роки Швеція витратить на підтримку України понад 10 млрд доларів.

Зазначається, що у межах підтримки на 7 млрд доларів Україна може отримати оборонне обладнання, фінансові внески та фінансову підтримку на закупівлю оборонного обладнання.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

Активісти британської кліматичної компанії “Just Stop Oil”, яка закликає відмовитися від викопних ресурсів, у межах своєї останньої акції протесту залили Стоунгендж помаранчевою фарбою.